6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  СВЕТ

  Трагедија: Мајка ги убила своите пет деца

  Тела на пет деца се пронајдени во стан во градот Солинген во Германија, соопшти полицијата, која даде само мали детали за несреќата, без да...

  Мајка, татко и две ќерки починаа од корона вирус во еден месец, жив е само синот

  Мајка, татако и нивните две ќерки од Тексас починаа од последиците од корона вирус во неполн месец. Како што пренесува Метро, прво на возраст од...

  Утврдено како се заразиле гостите на луксузниот крузер: Сите 700 заболени имале едно нешто заедничко (ВИДЕО)

  Неодамна објавената генетска анализа покажува дека само едно лице било изворот на инфекција на 700 лица на туристичкиот брод „Дијамантска принцеза“, едно од првите...

  ВИДЕО: Полицаец скокнал од 13. спрат за да фати педофил – го скршил стапалото, но успеал

  Полицаец од Казахстан скокнал од прозор на 13-ти кат додека бркал осомничен за сексуален напад на тинејџерка. Полицаецот не само што не загинал, туку...

  (Видео) По кopoната, Италија погодена од друга кaтacтpoфа

  Роеви од скакулци уништиja илјадници хектари пасишта на Сардинија и им предизвикаа дополнителни проблеми на Италијанците, кои и тоа како ги чувствуваат пocледиците на...

  Добри вести од Италија: Во овој регион за првпат од почетокот на пандемијата нема регистриран нови случаи со Ковид 19

  Регионот Лигурија на северот на Италија, во близина на Ломбардија, кој беше најтешко погоден од вирусот „ковид-19“, за прв пат од почетокот на кризата...

  Откако се докажа дека вирусот се шири преку воздух СЗО со шокантни докази- еве што не очекува за кратко време во светот!

  Светската здравствена организација (СЗО) за време на викендот регистрирала околу 400.000 нови случаи на Ковид-19 во светот, што, според неа, покажува дека новата пандемија...

  Кина го регистрираше првиот случај на бубонска чума

  Град во Монголија воведе контролни мерки по еден потврден случај на болеста што ја предизвика „црната смрт“ во средниот век. Потврдено е дека еден овчар...

  Стотици научници бараат од СЗО да ги смени препораките: Коронавирусот се пренесува и преку воздух

  Стотици научници тврдат дека постојат докази дека коронавирусот може да биде заразен во помалите честички во воздухот и ја повикуваат СЗО да ги промени...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!