6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  СВЕТ

  Кинеската вакцина против Корона вирусот е 100 % успешна – Сите 1120 лица кои ја примиле, развиле антитела !

  Кинеската компанија „Нешнл биотек груп“ објави дека првите резултати од тестирањето на потенцијална вакцина против коронавирус врз луѓето укажуваат на тоа дека би можела...

  Трамп објави снимка на која Афроамериканец тепа белец и упати прашање до демонстрантите (видео)

  На социјалните мрежи во САД почна да кружи видео од нападот во Мичиген, на кое се гледа како Афроамериканец извршува физички напад на белец,...

  Заразени работници не го почитувале карантинот и продолжиле да одат на работа: Заразиле 158 лица!

  Четворица работници во центар за дистрибуција на пратки во близина на Виена не го почитувале карантинот и продолжиле да работат иако биле заразени со...

  Кинески лекар открил дека властите во Вухан нешто кријат, а потоа добил и одговор дали коронавирусот е направен во лабараторија

  Кина забележа седум нови случаи на коронавирусот во последните 24 часа, но здравствените стручњаци предупредуваат на опасност од втор бран зараза од Ковид-19. Два од...

  Оваа земја и се спротивстави на СЗО, а сега е прогласена за најуспешната во борба против коронавирусот

  Словачка е една од најуспешните европски земји во борба против коронавирусот, но во една работа во таа борба ѝ се спротивстави на Светската здравствена...

  Кинезите фатени на дело: Германците го открија планот на официјален Пекинг…

  Кинески дипломати контактирале високи функционери во германската влада со намера да ги поттикнат да дадат позитивни оценки за постапките на Пекинг за време на...

  Ова е првата земја во Европа која го испиша и последниот оздравен пациент од коронавирус

  Борбата против коронавирусот продолжува со полна сила и додека некои земји ги затегнуваат мерките, други ги разлабавуваат, постои и трет тип – оние кои...

  Еве што нè чека по вакцината за корона – вирусот ќе го победиме, но има еден друг проблем…

  Има сè повеќе докази дека пандемијата корона со себе влече една друга пандемија – отпорност на антибиотици. Иако коронавирусот е нова болест, податоците од некои...

  Писмо кое ја засрами Италија: Сопственик го отстапил својот стан на медицински работници, но погледнете што направиле соседите

  Писмо на станари од северна Италија кое е упатено кон заменик градоначалникот и Управата за Здравство, предизвика општ бес затоа што станарите бараат од...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!