9.2 C
Skopje
недела, април 5, 2020

Пеколот во Бергамо: „Изнесуваме мртви од утро до вечер“

Драматичен текст на „Њујорк тајмс“ за апокалиптичната атмосфера на северот на Италија. Официјалните лица од Бергамо за прв пат го откриле корона вирусот во една...
More

  ЦРНА ХРОНИКА

  Пациент починал неколку часа откако не бил примен на инфективното одделение во Велес – се чекаат резултати за коронавирус

  Велешанец кој бил однесен со Брза помош на Клиниката за инфективни болести-Велес, не бил примен од дежурниот персонал, за по неколку часа состојбата нагло...

  НАЈНОВА ВЕСТ: Две штотуку породени жени во Скопје, инфицирани од Ковид19, едното бебе починало

  Две жени, кои што се породиле во изминативе два дена на Клиниката за гинекологија се заразени од корона вирус, дознава Канал 5 од извори...

  Трагедија: Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната

  Трагедија: Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната Македонски државјанин (35) загина во сообраќајна несреќа што се случила...

  Починато лице пронајдено во подземен простор на здравствена установа во Скопје

  Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 17:00 часот во СВР Скопје, 38-годишниот С.К. од Скопје пријавил дека во подземен простор на здравствена...

  Се самоуби младо момче во Аеродром

  Машко лице на возраст од 30 години утринава си го одзело животот. Од МВР потврдуваат дека утринава во 7:15 часот кај нив е пријавен случај...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  Маж и жена пронајдени мртви во својот дом во Кратово

  Во полициската станица во Кратово вчера било пријавено дека сопружници биле пронајдени мртви во својот дом. Вчера вечер околу 20.20 часот во Одделението за внатрешни...

  Кривична против Лила за затајување на 1,78 милиони денари данок!

  Финансиска полиција поднесе кривична пријава против водителката Лила Стојановска, која е осомничена дека затаила данок од над 1,7 милиони денари. Лила во својство на физичко...

  (ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа на кочански автобус во Хрватска – Има повредени

  Автобус од Македонија и камион се судриле во близна на одмаралиштето Бабина Греда на автопатот А3 рано утрово, потврди полицијата на Вуковар. Меѓу седумте...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Кога ова ќе се случи, короната повеќе нема да може да преживее – Ова треба да биде конечен крај на епидемијата!

  Истражувачите забележале дека најголемите избувнувања на КОВИД-19 ги ​​опфаќале државите лоцирани во прилично тесен простор на Северната хемисфера, што е ограничено на 30-та и...

  ВИДЕО: Филипче со детали за 31-годишниот маж кој почина од коронавирусот

  Откако министерот за здравство Венко Филипче, откри дека рано утрово на Инфективната клиника од коронавирусот починал пациент на 31-годишна возраст, следуваа повеќе новинарски прашања...

  Лекар од Кина: Јас не препорачувам никаков лек! Се што треба да направите е да…

  Лекар од Кина: Јас не препорачувам никаков лек! Се што треба да направите е да заработите време „Вистината е дека дури и ако одите во...
  error: Содржината е заклучена!