6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ФИЛМ

  Скандал на доделувањето на „Златен глобус“

  Годинашното доделување на наградите „Златен глобус” помина доста мирно, но сепак се случи мал инцидент. Водителите ја прашаа актерката Криси Мец (38),..

  (Видео) Дваесет најдобри божиќни филмови

  Британскиот портал „Радио Тајмс“ спроведе анкета помеѓу своите читатели за тоа кој божиќен филм е најдобриот на сите времиња. Согласно резултатите, по..

  Лиз Хaрли си отиде дома боса и со деколте во преден план

  Елизабет Харли има 53 години и на постовите на социјалните мрежи таа редовно ја нагласува својата извонредна линија. Британската актерка овој пат обја..

  Ѕвездата на „Модерно семејство” доби бубрег од татко ѝ, потоа и од брат ѝ

  Американската актерка Сара Хиланд (28) конечно одлучи да зборува за здравствените проблеми што ја следат уште од раното детство. Ѕвездата на хумористи..

  Рајан Рејнолдс ќе прави филм според хорор-приказна што корисник на „Редит“ ја раскажал на интернет

  Приказна првично поставена на платформата „Редит“ ќе пристигне во кино-салите, а идејата за целиот проект се реализира од страна на актерот Рајан Рејн..

  Шон Пен во врска со 32-годишна девојка

  Шон Пен ќе го прослави својот 58. роденден в петок, и тоа најверојатно во друштво на својата 32 години помлада девојка Лејла Џорџ. Двојката е...

  Заврши снимањето на серијата „Игрa на престолите“

  По повеќе од девет месеци, заврши снимањето на последната осма сезона на серијата „Игра на престолите“. Во неа фановите ги очекуваат шесте нови епизоди...

  Видео од моментот кога Џорџ Клуни со мотоцикл се заби во автомобил во Италија

  Џорџ Клуни вчера доживеа сообраќајна несреќа во Коста Коралина, Италија, кога со својот мотоцикл удри во автомобил по што заврши на Ургентниот центар. Видео од...

  Раде Шербеџија бил уапсен поради возење во пијана состојба, пренесуваат американски медиуми, но актерот негира

  Актерот Раде Шербеџија минатата недела бил уапсен во Калифорнија поради возење во пијана состојба, пренесе американскиот портал TMZ, повикувајќи се на извори од полицијата....

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!