6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ФИЛМ

  Синот на Џони Деп тешко болен, актерот ги откажа сите ангажмани

  Шеснаесетгодишниот Џек Деп, син на холивудскиот глумец Џони Деп и на глумицата Ванеса Паради е тешко болен. Поради лошите вести неговите родители ги откажаа...

  ФОТО: Се венчаа ѕвездите од серијата „Игра на тронови“

  Ѕвездите од серијата „Игра на тронови“, Кит Харингтон и Роуз Лесли се венчаа во Абердиншир, североисточна Шкотска.  Венчавката беше во црквата Рејн, во близина на...

  Единствената земја во светот за која Ентони Бурден знаел дека никогаш нема да ја посети

  Ентони Бурден, најпознатиот кулинарски патеписец, кој неодамна почина, во својата позната ТВ емисија за храната низ светот има јадено срце од кобра додека тоа...

  Џони Деп им наплатувал на обожавателите по 1.000 долари за фотографија

  Актерот Џони Деп заработи 40 илјади долари од средбите со неговите обожаватели во Москва. Од секоја средба наплатувал по 1.000 долари. Тој неодамна гостуваше во...

  (Фото) Актерката Бригит Нилсен бремена на 55 години

  Актерката Бригит Нилсен петти пат ќе стане мајка. Поранешната сопруга на Силвестер Сталоне на својот профил на „Инстаграм“ објави дека со нејзиниот партнер Матија...

  „Бикини Мун“ на Манчевски освои награда во Португалија

  Најновиот филм на Милчо Манчевски „Бикини Мун“ ја освои Специјалната награда на жирито на фестивалот „Фантаспорто“ во Порто, Португалија, каде изминатава недела ја имаше...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!