6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ФИЛМ

  (ФОТО) Том Круз предизвика застој во сообраќајот во Лондон

  Снимање филм со Том Круз предизвика застој во сообраќајот во центарот на Лондон. За најновото продолжение на „Невозможна мисија“ се снимала сцена како Том Круз...

  „Игра на троновите“ ќе се врати дури во 2019 година

  Последната сезона од „Игра на троновите“ фановите ќе можат да ја видат дури во  2019 година, потврди и официјално „Ејч-би-о“ (ХБО) . Оваа информација се...

  „Последниот џедај“ од серијалот „Војна на ѕвездите“ заработи над една милијарда долари

  Последното продолжение од серијалот „Војна на ѕвездите“, наречено „Последниот џедај“, за 20 дена успеа да заработи 1,04 милијарда долари, со што според заработката е...

  Хелен Мирен: Имам коса како Трамп, би можела да го глумам

  Британската актерка Хелен Мирен на учениците од една школа за филм и телевизија во Лос Анџелес им рекла дека сака да го глуми Доналд...

  ФОТО: Амал Клуни „кралица“ на Венеција

  Венеција е дефинитивно град на брачната двојка Амал и Џорџ Клуни – тука пред три години го изговорија судбинското “да” и сега повторно се...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!