9.2 C
Skopje
четврток, април 2, 2020

ВИДЕО: Филипче со детали за 31-годишниот маж кој почина од коронавирусот

Откако министерот за здравство Венко Филипче, откри дека рано утрово на Инфективната клиника од коронавирусот починал пациент на 31-годишна возраст, следуваа повеќе новинарски прашања...
More

  ФОТО

  ФОТО: Се фотографирала на тераса, но не забележала дека парот зад неа бил насред врела акција

  Фотографијата од млада девојка која позира на тераса станала хит на Твитер, но најмногу поради она што се случувало зад нејзиниот грб. Имено, зад тинејџерката...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  На таванот пронашол кутии – со нив ја открил тајната која неговата сопруга ја криела 40 години (фото)

  Правилото дека во брак не треба да се крие ништо од партнерот, не е случај и кај овој пар. Меѓутоа ако тајна е тоа...

  18 вирални фотографии во кои сите поверувавме, а всушност биле лажни

  На интернет може да најдете сешто. Нешто од тоа е вистина, многу од она што го гледате не е, но шансите да стане вирално...

  На 97 години се реши да ја продаде куќата, кога агентот влезе внатре остана без зборови (фото)

  Сопственичката на оваа куќа решила да ја продава, меѓутоа никој не знаел што се наоѓало внатре. Оваа куќа сместена во мирниот дел на Торонто, иако...

  Децата се плашат од него: Никој нема одговор што му се случи на ова момче (ФОТО)

  Бајезид Хосаин од Магуре во Бангладеш, изгледа многу постаро, иако има само четири години. Очите му се пропаднати, кожата на лицето му се набира,...

  Жена од соништата: Мажот нон стоп бил во кафана со другарите, па му изградила една во семејниот двор (ФОТО)

  Пол Тапер, британски инженер од Давон, отсекогаш по работата и за викенд многу време поминувал во локалната кафеана. Неговата сопруга Џејн била незадоволна што сопругот...

  Љубов на прв поглед: Го виде својот брат првпат во животот- неговата реакција го освои светот (ФОТО)

  Ако ве интересира како изгледа љубов на прв поглед, погледнете го едно од најубавите видеа на интернет. Двегодишниот Логан Крахан дојде кај мајката Алекс во...

  Шокантна трансформација: Момчето ја запросило кога имала 135 килограми, а таа одлучи да биде згодна невеста (ФОТО)

  Шантел Харбис и Марлон Пауел долго време биле во врска. На него не му пречело што таа имала дури 135 килограми, а таа се...

  ПРЕПОРАЧАНО

  „Како да сум голтнала стакло, а телото ми гореше“ – самохрана мајка ги опиша морничавите симптоми на коронавирусот

  Мајка на три деца се бори со коронавирусот, а во нејзината исповед опишала какви симптоми имала. Фотографката Менди Чарлтон (46) рекла дека “имала чувство како...

  Зошто во Италија масовно се шири смртта? Коронавирусот е само една од причините…

  Кога пред околу два и пол месеци од Кина почнаа да пристигнуваат информации и податоци за првите смртни случаи предизвикани од досега непознат коронавирус,...

  Медицинска сестра со денови била настината, па решила да се тестира: Починала дома, чекајќи ги резултатите

  Медициска сестра Наташа От (39) од Њу Орлеанс починала чекајќи резултати од тестот за коронавирусот. Првите симптоми ги почуствувала на 10 март. Имала благо покачена...
  error: Содржината е заклучена!