9.2 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...
More

  ХУМОР

  ВИЦ: Една кумановка дознала дека муж ву гу вара и решила да не прави проблеми

  Една кумановка дознала дека муж ву гу вара и решила да не прави проблеми, него да седне и да разговара с’с њега. Кажи ми у...

  ВИЦ: Државниот службеник и кафето

  Вработен во јавна администрација се враќа изнервиран од работа и и вели на жената: – Добро ма Маро, какво беше тоа кафе што ми го...

  Младото Македонче што сонуваше да стане Македонскиот Бил Гејтс

  Го одведоа Вакната во кабинетот на заменик-министерот и бидејќи работата ќе потрае неколку часа, го оставија таму да работи сам на тишина.

  ВИЦ: Македонијо ти ли си?

  Се вратил Трифун во Скопје по 20 годишна печалба во Австралија.

  ВИЦ: Пратеникот што решил да се откаже од политиката

  Се откажувам! Излегувам од листите, се откажувам од функцијата и воопшто – крај со политиката! Ти луд ли си колега? Што ти е? Страв ми е!...

  ВИЦ: Фичо удира во ново БМВ на семафор

  Застанува човек со ново БМВ на семафор ,кога одпозади ТРАС!! Се врти тој,гледа циго со фичо се удрило во БМВ-то. Попиздува човекот, излага од кола...

  ВИЦ: Блажо добил казнена пријава од УЈП за неплаќање на данок

  Блажо добил казнена пријава од УЈП за неплаќање на данок. Решил да оди до УЈП за да се моли да му ја намалат казната,...

  ВИЦ: Попот и неговиот папагал

  Некој поп имал папагал,што го сакал многу. Каде и да одел,секогаш го носел со себе,му купувал се и сешто,а во црквата местото му било...

  ВИЦ: Доаѓа папата во Македонија и го стопира полицаец

  Доаѓа папата во Македонија и на аеродром го дочекува лимузина со шофер. Но Папата му шепнал на шоферот: - Слушај пријателе, во Ватикан не ми...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба...

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик...

  Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

  Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку...
  error: Содржината е заклучена!