9.2 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...
More

  ХУМОР

  Виц на денот: Тато јас се заљубив многу, сакам да се мажам

  Доаѓа ќерката дома и бара благослов од татко и за да се омажи. Тато јас се заљубив многу, сакам да се мажам! – Во кого...

  Сашко Коцев на Бубамара: Се моли Мира Дизел да се јави на бензинска (ВИДЕО)

  Смеење до солзи, аплаузи, критики кон власта и на годинешната манифестација „Златна бубамара на попопуларноста“. Непотизмот и вработувањата на цели семејства на функионери од СДСМ...

  (ВИДЕО) Солзи ќе ви потечат: Влав подготвува омлет за двајца

  Бисерите и вицови на сметка на Власите продолжуваат, милиони различни вицови имаа во таа категорија, но и едно до овој момент видео, кое ретко...

  Виц на денот: Правење дете на необичен начин

  Млад брачен пар имале проблеми да направат дете. По неколкугодишни експерименти, тие решиле да направат нешто необично...

  Виц на денот: Отишол Трпе на печалба 3 години а Трпана го чекала дома

  Почнале да се сексаат и Трпана почнала еден нов потег, друг нов потег, трет различен потег од претходните...

  Виц на денот: Македонец, Американец и Русин чуваат државна тајна

  Се натпреварувале Македонец, Американец и Русин кој подолго ќе може да зачува државна тајна. И така прво го мачеле Американецот едно 10 минути и ништо,...

  Виц на денот: Паметното куче и месарот

  Во една месарница, влегува куче држејќи платнена торба во забите...

  ВИЦ: Иванов во посета на Русија

  Иванов отишол во посета кај Медведев и видел лимузина и го прашал...

  Виц на денот: Политичар кај Св.Петар

  Додека одел по улицата македонски пратеник во собранието го удира камион и тој трагично загинува.

  ПРЕПОРАЧАНО

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба...

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик...

  Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

  Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку...
  error: Содржината е заклучена!