34 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

Македонскиот станува официјален јазик на Европската Унија

Во Предлог-преговарачката рамка за Северна Македонија што денеска ја усвои Европската комисија, одредницата што се користи за именување на јазикот е – македонски (Macedonian),...
More

  ИНТЕРЕСНО

  Го подтурнала момчето затоа што хрчи, но кога ја допрела перницата била влажна, а тој мртов – еве што била причината

  “Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот – но тој почина една година по дијагнозата”, ја започнала својата приказна 25-годишната...

  Тетка му пред смртта му рекла да погледне под машината за шиење, откри вистинско богатство (фото)

  Карл Сабатино беше со својата тетка до нејзината смрт. Само неколку дена пред да почионе, старицата му рекла на својот внук да разгледа добро...

  ВИДЕО: Келнер во САД одбил да послужи муштерика бидејќи немала маска, а сега доби бакшиш од речиси 100.000 долари

  Вработен во Старбакс во Сан Диего (САД), кој одби да послужи муштерија затоа што не носи заштитна маска, доби речиси 100.000 долари во облик...

  Внимавајте: Мајка била шокирана кога ја слушнала ќерка и како вреска од болка, а тогаш ја дознала причина (фото)

  Оваа мајка и купила на својата тринаесет годишна ќерка нов мобилен телефон, но не знаела дека наскоро ќе зажали за својата одлука. Додека 13 годишната...

  Ако постојано имате кавги дома, имате негативна енергија во домот – еве како да ја отстраните!

  Негативната енергија во вашиот дом може да ви донесе само зло, никако ништо добро. Освен тоа, таа и тоа како влијае на расположението –...

  ПОТВРДЕНО: Лажичката за причестување во црква нема ни една бактерија!

  Истражувањето во Москва покажа сосема неверојатен факт, научниците кои ја испитале истата лажица од која сите верници се причестувале, виделе дека во неа не...

  ОГРОМНО ЧУДО – СЕ ПОЈАВИ КРСТ ВО ЏАМИЈА: Луѓето излекувани од светлината која зрачело

  Во една од џамиите во Насарава се покажа крст што стотина од присутните верници останаа во шок, а многу од нив тоа го сметаа...

  ТРОГАТЕЛНА ПРИКАЗНА: Ја прашал жената дали го изневерила после 50 години брак, а ваков одговор не очекувал

  Сопругот ја прашал својата жена со која е 50 години во брак дали секогаш му била верна, но никогаш не очекувал дека таа ќе...

  Родила бебе на кое му е баба: Има 61 година, а целата вистина ќе ве шокира

  Сузан Кејси и Бил Кон се сосем обичен пар, а заедно се 12 години. Меѓутоа нивната среќа би била уште поголема да можеше Сузан...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Го изневерувам сопругот веќе две години, но дури сега дознавам колкаво ѓубре бил тој!

  На социјалните мрежи наидовме на една ваква исповед која не’ насмеа, па одлучивме да ја споделиме со нашите Галамџии. Еве како гласи статусот од...

  По породувањето 4 месеци молев лекарот да ме прегледа: Кога им ја кажав оваа реченица во ординација, повикаа полиција

  Четири месци откако ја родила ќерката, отишла кај лекарот. Морала да го тргне товарот од гради, но не очекувала дека ситуацијата ќе заврши така...

  Жена си ја отвори душата: Мојот сопруг е херој, но јас сакам да умре!

  Јас го сакам својот сопруг и сакам да му дадат инекција за евтаназија, но законот не ми дозволува, вели Линдзи Брингз, која се нашла...