9.2 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...
More

  ИНТЕРЕСНО

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

  Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се...

  Жена почина на породување, а тукушто роденото дете и стави рака на челото и се случи чудо!

  Иако докторите на сите можни начини се обидоа да ја вратат во живот жената, не успејаа во намерата. Добро е познато дека раѓањето е чудо,...

  ГИ ЧУВА ДОМАШНИТЕ ОД БОЛЕСТИ И ЗЛОБА: Секоја куќа моpa да ја има оваа икона

  Животот по некогаш така ги вкрстува патиштата, и никој не може да ни помогне освен Господ Бог. Кога некого изненадно ќе го совлада болест,...

  Лековита вода во Велес -Синот го оставила неподвижен и легнат во кревет а кога се вратила ја чекал седнат

  Соседите го уредиле местото, поставиле чаши, па секој што сака може да се напие. Изворот е на улицата „Максим Горки“, близу месноста Долни Дуќани....

  Поучна приказна која ќе ви ги отвори очите… ако верувате во бога читајте!

  Ви споделуваме една поучна приказна со цел да ги осознаеме вредностите на нашиот живот. Јас: Господе, може да те прашам едно прашање? Бог: Секако Јас: Зошто дозволи...

  Оваа селфи фотографија од породувањето на жената станала хит, а ќе ви биде јасно зошто кога ќе ја погледнете цела

  Селфи фотографијата од салата за порoдување стана хит на интернет поради партнерот на жената која се породувала кој како што може да се види...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба...

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик...

  Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

  Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку...
  error: Содржината е заклучена!