9.2 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...
More

  ИНТЕРЕСНО

  Објавила фотографија од кучето во парк, но ретко кој може да го забележи – можете ли вие?

  Оваа фотографија ги полуде социјалните мрежи бидејќи на неа се наоѓа еден мал мопс. Го гледате ли? Откако отишла на прошетка со своето куче, една...

  Нарачала совршена комода која евтино ја платила, но она што го добила ја насмеало до солзи

  Една членка на Фејсбук групата “DIY On a Budget” од Велика Британија мислела дека го пронашла совршеното парче комода за својот дом и тоа...

  Ја нарекуваат најмоќна тинктура на светот – една билка и ракија, лек за многу болести

  Овој незабележлив, однадвор црн, а одвнатре белузлаво – жолт корен помага буквално за се – кај скршеници (загноени коски), израстоци на коските на рацете...

  Сите ја сушиме облеката на овој начин, но на интернет се појави нов – како порано не сме се сетиле

  Ако како и повеќето луѓе на овој начин ја сушите облеката на сушалка, веројатно мака мачите да ја сместите сета облека и често немате...

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба...

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик...

  Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

  Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку...

  Ги уништува сите вируси во воздухот и ги лекува белите дробови: Еве зошто денес е неопходно да запалите темјан во вашиот дом!

  Аромата на кревкост навистина ја ублажува менталната болка, давајќи им на луѓето чувство на смиреност и безбедност. Тоа е факт. Како што е фактот дека...

  Американец во Скопје: Имате толку мали плати, а живеете толку слободно и убаво

  Антони е Американец кој неодамна ја посети Македонија. Претхоно не ни имал слушнато за неа, но откако започнал да работи на интернет со некои...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба...

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик...

  Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

  Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку...
  error: Содржината е заклучена!