9.2 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...
More

  ИНТЕРЕСНО

  Зошто некои луѓе се сеќаваат на своите сонови , а други не ?

  Дали некогаш ви се случило да се почувствувате ... глупаво бидејки вашиот пријател раскажува интересна сон, кој го сонил претходната ноќ

  Како да дознаете дали вашата девојка и после 20 години ќе биде убава?

  Сигурно сте се запраше дали вашата девојка после 20 години, ќе биде убава и згодна, како кога била млада? Овие совети подолу ќе ви помогнат да си одговорите на ова прашање...

  Никогаш не го чувајте млекото на вратата на фрижидерот

  Повеќето луѓе млекото го чуваат на вратата на фрижидерот, иако тоа не е добро. Стручњаците предупредуваат дека не би требало млечните производи да ги чуваме...

  Радиоактивни диви свињи пронајдени во чешките шуми 31 година по катастрофата во Чернобил

  Радиоактивни диви свињи биле детектирани во шумите на Чешка, 31 година по несреќата во Чернобил, соопштија ветеринарните власти, додавајќи дека тие јадат печурки кои...

  ВИДЕО: Хит на Фчерашни новости – Хелоу Зоки, како си…

  Погледнете го хитот на Фчерашни новости – „Хелоу Зоки, како си…“, кој е пародија на песната на Адел – „Hello“, преработен и посветен на...

  Какво лице гледате на сликата, маж или жена? Ке ви потскаже за голема промена која ве очекува

  Погледнете ја внимателно фотографијата на оваа двојна излузија и кажете што гледате, лице на маж или жена. Во зависност од вашата првична перцепција, тоа...

  Магазинот Playboy ја враќа насловната со целосно разголени модели

  Фотографиите на речиси целосно разголените најпривлечни модели ќе се вратат на насловната страница на култното списание со назнака „за возрасни“ – Playboy, објавија во...

  Дознајте каков карактер сте според формата на вашите стапала

  Знаете, дека различни физички карактеристики можат да се индикатори за тоа каков вашиот карактер. Например, во нив се вбројуваат и формата на вашите нокти...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба...

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик...

  Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

  Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку...
  error: Содржината е заклучена!