6 C
Skopje
петок, април 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  МУЗИКА

  Северина, Весна Змијанац – кои ѕвезди имаат само основно образование?

  Прашањето кое медиумите од време навреме сакаат да им го постават на ѕвездите, без разлика на нивните професионални успеси, е кое е нивното образование....

  Две години живеел како бездомник, а денес заработува 85.000 евра дневно

  Ед Ширан стана најплатената музичка ѕвезда на светот, а во текот на минатата година оствари профит од 30.753.000 евра. Британскиот музичар Ед Ширан (27) е...

  Решена мистеријата: Шерифовиќ призна што правела позади сцената пред да настапи на Евровизија

  Марија Шерифовиќ ја донесе Европа во Белград, кога со песната „Молитва“ победи на Евровизија во 2007 година. После 12 години, пејачката се присетила на...

  Панчо не молчеше и му возврати на Слаткар – страстите се разгоруваат

  Панчо ДНК и Марко Слаткар, започнаа „медиумска војна“ пред неколку месеци кога Слаткар во една негова песна го посочува својот колега Ди Џеј Панчо...

  Фото: Ја зема за жена кога имаше 23 години – ова е првата сопруга на Јоксимовиќ

  Српскиот популарен пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред нејзе Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката...

  Тамара Тодевска ја објави песната „Proud“ со која ќе настапи на Евровизија (ВИДЕО)

  На големата сцена во Тел Авив, 33-годишната пејачка ќе настапи со песната „Proud“ (Горда), во која ќе се пронајде секоја жена. Неодамна, Тамара објави искрена...

  Најново: Јелена Карлеуша ја напушта Србија

  Српската пејачка е скршена од болка поради смртта на нејзината мајка Дивна. Како што дознава српски Курир, Јелена ќе ја напушти Србија. Таа наводно со...

  Некогаш земаа по 7.000 марки од ноќ а сега се на работ на егзистенција

  Некогаш заработуваа по 7.000 марки од настап, за една вечер, а денеска се на раб на егзистенција. Српските пејачи од групата "Beat streat" велат дека некогаш...

  Тага во домот на Карлеуша: Јелена ја загуби нејзината мајка Дивна

  Познатата новинарка и мајка на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша почина на 61 година во својот стан, пренесуваат српските медиуми. Дивна е родена 1958 година во...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!