6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  МУЗИКА

  Хакерите работат со полна пареа: Се појави видео од Хамилтон и Шерцингер

  Англиските медиуми пласираа информација дека на интернет се појавило домшано видео со експлицитна содржина од Формула 1 возачот Луис Хамилто и Никол Шерцингер во...

  Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ замина засекогаш: Доживеал тешка сообракајна несреќа

  Пејачот кој многумина го сметаат за крал на народната музика, Шабан Шаулиќ денеска доживеал сообракајна несрека во Германија. И покрај борбата на лекарите за...

  ФОТО: Карлеуша никогаш нема да му прости на Врањеш поради новата фотографија што тој ја објави од нејзе

  Фудбалерот Огњен Врањеш не престанува да ја бранува јавноста, откакo на социјалните мрежи објави фотографија од фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша е без шминка и со...

  Нема да ја препознаете – Елена Ристеска со изглед кој ги збуни буквално сите (ФОТО)

  Елена Ристеска стана блондинка, во новата дуетска песна со нејзината колешка од Србија, Данијела Кариќ. Елена и Данијела имаат исти коси во спотот за...

  Роденденски подарок: Пејачката на лицето го истетовира пејачок кој сака да го фати

  Новозеландската пејачка Келси Картер (26) веќе долго време сака да го привлече вниманието на Хари Стајлс (24), поранешен член на групата „Уан дирекшн“. По...

  (Видео) Шокантен филм: Џексон им давал накит на момчињата како награда за да бидат со него

  Доволни се само две минути во четиричасовниот документарен филм Leaving Neverland за да се разбере дека оставината на Мајкл Џексон никогаш нема да бид..

  ФОТО: Селин во љубов со 16 години помлад танчар

  Откако на почетокот од 2016 година почина од рак нејзиниот сопруг Рене Анџели, со кого таа беше во брак 22 години, канадската пејачка Селин Дион (50),..

  (ВИДЕО) Врањеш не запира: Пушти во јавноста нова снимка од голата Карлеуша

  Репрезентативецот на Босна и Херцеговина, Огњен Врањеш и понатаму е во центарот на вниманието по секс аферата која што излезе, а во која беше...

  Карлеуша доби ултиматум! Нејзината кариера во Србија е завршена?

  По големиот скандал во кој се најде Јелена Карлуеша, нејзиниот сопруг Душко Тошиќ и  босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, медиумите пишуваа дека наводно се разведуваат. Меѓутоа,...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!