6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  МУЗИКА

  (ВИДЕО) Пејачите на „Бијело Дугме“ се истепаа на концерт: Тифа со глава го удри Ален

  Младен Војичиќ Тифа и Ален Исламовиќ кои на новогодишната ноќ настапуваа во Будва, станаа најголема вест ден потоа, по нивната тепачка. Денеска е објавена...

  Кина ѝ забрани влез на пејачката Кејти Пери

  Американската пејачка Кејти Пери не доби виза за Кина каде што требаше да настапи на ревијата на „Викторијас Сикрет“ на крајот на месецов. Кинеските медиуми...

  (Видео) Со преработка на песна од Адел, младата Антонела ќе ја освојува сцената

  Младата Антонела Трајковска, со преработка на композицијата „Million years ago“ од мега-ѕвездата Адел ќе ја освојува македонската сцена. Како дел од музичкото училиште и...

  Еден од хитовите на Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

  Легендарниот Тоше Проески трагично настрада на 16 октомври 2007 година. Наскоро ќе се наврши деценија откако овој млад уметник не е повеќе меѓу живите. Зад...

  (ВИДЕО) Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

  Новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот Македонија во Скопје, каде што се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“....

  Каква врска има песната на Роби Вилијамс со масакрот во Лас Вегас

  Во песната „Me and My Monkey“ на поп-ѕвездата Роби Вилијамс од неговиот албум „Escapology“ od 2002 пронајдени се неверојатни сличности со масакрот во Лас...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!