6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  СЦЕНА

  50 Сент станал биткоин-милионер, а не знаел за тоа

  Популарниот американски рапер 50 Сент, кој во 2014 година овозможи неговиот албум да може да се купува со биткоини, преку ноќ стана милионер. Раперот...

  (Видео) Вилата на Опра Винфри настрада во невремето во Калифорнија

  Два дена по доделувањето на „Златните глобуси“, Опра Винфри повторно е во центарот на вниманието, но не поради нејзиниот моќен говор на свечената церемонија...

  „Игра на троновите“ ќе се врати дури во 2019 година

  Последната сезона од „Игра на троновите“ фановите ќе можат да ја видат дури во  2019 година, потврди и официјално „Ејч-би-о“ (ХБО) . Оваа информација се...

  „Последниот џедај“ од серијалот „Војна на ѕвездите“ заработи над една милијарда долари

  Последното продолжение од серијалот „Војна на ѕвездите“, наречено „Последниот џедај“, за 20 дена успеа да заработи 1,04 милијарда долари, со што според заработката е...

  Официјално: Ова се 13-те најубави жени на светот. Дали се согласувате?

  Кон крајот на секоја година секогаш на големо се прават најразлични листи – најдобро облечени, најуспешни, најпопуларни... На порталот Ranking.com овојпат беше организирано големо...

  Еден од хитовите на Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

  Легендарниот Тоше Проески трагично настрада на 16 октомври 2007 година. Наскоро ќе се наврши деценија откако овој млад уметник не е повеќе меѓу живите. Зад...

  (ВИДЕО) Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

  Новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот Македонија во Скопје, каде што се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“....

  ФОТО: Амал Клуни „кралица“ на Венеција

  Венеција е дефинитивно град на брачната двојка Амал и Џорџ Клуни – тука пред три години го изговорија судбинското “да” и сега повторно се...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!