6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  СЦЕНА

  Две години живеел како бездомник, а денес заработува 85.000 евра дневно

  Ед Ширан стана најплатената музичка ѕвезда на светот, а во текот на минатата година оствари профит од 30.753.000 евра. Британскиот музичар Ед Ширан (27) е...

  Таа е очајна „не може да најде маж“ (ФОТО)

  Таа е една од најатрактивните холивудски актерки -Шарлиз Терон и се уште е во потрага по емотивен партнер, но како што вели, нема заинтересирани. 43...

  Непрепознатлива – Јелена Карлеуша од болка за Дивна ја скрати косата, а сега го направи и ова

  Јелена Карлеуша денес се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ и сите ги изненади со новиот изглед. После смртта на својата мајка Дивна пејачката...

  Поради тоа сака постари мажи: Милјана раскажа што и правел татко и додека била мала

  Таа има 21, а нејзиното момче со кого планира свадба има 74 години. Уште пред да влезат во реалити шоу, Милјана и Милојко станаа популарни...

  И се скина прерамката – Лила ги израдува своите фанови на Инстаграм

  Популарната водителка Лила Стојановска не прекинува да ги изненадува со позитивни фотографии своите следачи на социјалните мрежи. На фотографијата во продолжение во преден план се...

  Фото: Ја зема за жена кога имаше 23 години – ова е првата сопруга на Јоксимовиќ

  Српскиот популарен пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред нејзе Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката...

  По драмата со Лејди Гага, одлучи да ги израдува фановите со сочна ФОТКА: Ирина Шајк како никогаш досега

  Медиумската драма на реалција Ирина Шајк, Бредли Купер и Лејди Гага конечно се приближува до крајот. Оваа тројка веќе не сака да им одговара на...

  Лепа Брена призна дека била кај Баба Ванѓа и откри што ѝ кажала

  Денес е најголема балканска ѕвезда, а ваква иднина и судбина ѝ предвидела и Баба Ванѓа. Лепа Брена своевремено ја посетила Баба Ванѓа, кај која одеа...

  Марјана покажа со што располага: Објави фотографија во бикини – нетрпеливо го чека летото

  Македонската водителка Маријана Стоанојковска освен што е позната како Лото девојка, таа е позната и по своите облини, а тоа го потври и со...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!