6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  СЦЕНА

  Најново: Јелена Карлеуша ја напушта Србија

  Српската пејачка е скршена од болка поради смртта на нејзината мајка Дивна. Како што дознава српски Курир, Јелена ќе ја напушти Србија. Таа наводно со...

  Некогаш земаа по 7.000 марки од ноќ а сега се на работ на егзистенција

  Некогаш заработуваа по 7.000 марки од настап, за една вечер, а денеска се на раб на егзистенција. Српските пејачи од групата "Beat streat" велат дека некогаш...

  ФОТО: Не е повеќе русокоса, лото девојката Марјана нема да ја препознаете

  Една од најубавите Македонки, која е позната и како лото-девојка, убавата Марјана Станојковска уште еднаш ги изненади своите фанови и следачи на социјалните мрежи. Станојковска...

  Тага во домот на Карлеуша: Јелена ја загуби нејзината мајка Дивна

  Познатата новинарка и мајка на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша почина на 61 година во својот стан, пренесуваат српските медиуми. Дивна е родена 1958 година во...

  Сопругата на Новак работела во обложувалница, живеела во студентски дом – детали од приватниот живот кој никој не ги знае

  Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена, повеќе од десет години се наоѓа во центарот на вниманието на светската јавност, а во медиумуте дозирано...

  Ретко кој знае: Првиот спот на Шабан сниман во Скопје, а тој бил сместен на Водно

  Кралот на народната музика како што го нарекуваа, Шабан Шаулиќ кој го напушти овој свет на 17 февруари месецов, деновиве е секојдневно во медиумите,...

  (ВИДЕО) Тој ги коментира сите на „Златна бубамара“, му дојде редот нему – Варошлија за Коцев

  Во изданието „Мода“ со Сергеј Варошлија добро ни е познато дека може да слушнеме разни модни критики, совети, мислења како за познатите од македонската...

  Линдзи Вон повторно покажа премногу – фановите воодушевени (ФОТО)

  Американската скјачка Линдзи Вон неодамна ја заврши својата кариера и сигурно ќе биде запамтена како една од најдобрите скијачки на сите времиња. Вон сега има...

  Сведоштво на кумот: Стара рана му го одзеде животот на Шабан

  Кумот на познатиот српски пејач Шабан Шаулиќ, кој во неделата загина во сообраќајна несреќа во Германија, тврди дека пејачот бил врзан со појасот, но...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!