24 C
Skopje
понеделник, септември 28, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ЗАНИМЛИВОСТИ

  Оставил пластично шише со вода во автомобилот и не го очекувал тоа што се случило

  Многу луѓе во автомобилите секогаш имаат шише со вода во случај да ожеднат додека возат, мислејќи дека тоа е добар потег. Но, на еден...

  Најпоучната приказна која некогаш ќе ја прочитате

  Еден богат човек одлучил да го однесе својот помлад син на пат, да научи лекција за тоа како изгледа да се биде сиромашен. По...

  Инфлуенсерка вриштеше пред камерите, и го избришале профилот на Инстаграм: Сакав да бидам подобра личност, уништен ми е животот

  Инстаграм инфлуенсерката Џеси Тејлор се расплака пред камерите, додека го снимала видеото на Јутјуб во кое ги моли луѓето да престанат да го пријавуваат...

  Ристе Ристевски доби непријатна понуда – српската пејачка сака да и биде зет

  Охриѓанецот Ристе Рисетски сите го паметиме по неговото учество во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а сега го живее својот сон. Од пред неколку месеци...

  Мајка помислила дека 11-годишната ќерка е бремена, кога лекарите ја прегледале, останале без зборови

  Чериш Роуз Лавел за само 2 месеци изгубила 14 килограми. Плашејќи се од најлошото, мајката ја одвела во болница и таму сфатила дека започнува...

  Извршител со меко срце: Исфрлил семејство од стан, а сега им плаќа кирија

  Извршителот молеше да не го објавуваме неговото име, но морам да признаам дека сум трогнат од неговиот гест...

  Оган целосно уништи црква, кога влегоа внатре пожарникарите, само ова остана недопрено

  Кога пожарникарите стигнале во Црквата на слободните проповедници во Градвју во Западна Вирџинија, останале вџашени од она што го виделе. Големиот пожар, кој бил толку...

  Според тајните документи на ФБИ вистинскиот Тито исчезнал во 1937 година – Југославија ја водел руски генерал?

  Маријан Џон Маркул, на 20 април 1955 година во седиштето на ФБИ во Лос Анџелес ја раскажал приказната дека човекот кој што се претставувал...

  Памела Андерсон му пиша писмо на Путин и ги изненади сите

  Холивудската актерка Памела Андерсон му упати отворено писмо на рускиот претседател Владимир Путин, со кое бара да ги ослободи китовите што се заробени во...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Се плашите од змии и не смеете да излезете во двор? – овој прав го има во секој дом, а змиите од него бегаат...

  Доаѓа лето, но и наезда на змии со него. Овој прав ќе ви помогне да се ослободите од нив, доколку ги сретнете во двор. Сите...

  Сопругот пред 33 години ѝ ја земал ќерката од раце и ја дал на посвојување: Вистинска и трогателна приказна на ова семејство

  Шејла Хендерсон (33) од Охајо пораснала со Ненси и Џими, парот кој ја посвоил кога имала само 10 месеци. Иако сите мислеле дека Шејла била...

  Мистерија која до денес никој не успеал да ја разоткрие: Воз со патници влегол во тунел и засекогаш исчезнал

  На 14 јули 1911 година, компанијата “Занети” им понудила бесплатно возење на богатите Италијанци во склоп на својата рекламна кампања за новиот воз. 106...