9.2 C
Skopje
понеделник, мај 25, 2020

Филипче: Не бев нападнат, туку граѓанинот бараше помош

Обезбедувањето на Министерството за здравство утринава викнало полиција зашто вознемирен граѓанин на скалите од зградата со повишен тон барал да се сретне со министерот...
More

  ЗАНИМЛИВОСТИ

  Имал 268 грама кога дошол на свет: Малиот херој после 5 месеци стигнал дома со 3.238 грама и потполно е здрав

  Бебето кое е предвремено родено во Јапонија, со само 268 грама, пуштено е од болницата со 10 пати поголема тежина и нема здравствени проблеми,...

  ФОТО: Гинеколозите се фатиле за глава кога ја пораѓале Александра Кимова

  23-годишната Александра Кимова дознала дека чека бебе и била пресреќна. Бременоста се одвивала во ред, но на породувањето и докторите се фатиле за глава. Оваа...

  Докторот се расплакал кога слушнал што преживеала неговата пациентка (ВИДЕО)

  Таа во интервју го раскажува денеска ужасот што и се случил пред 15 години .

  ФОТО: Момент во кој сите останаа без зборови – Дарко Лазиќ стана од количката

  Фолкерот Дарко Лазиќ на Денот на заљубените присуствуваше на настапот на Саша Матиќ, каде на наговор на присутните отпеа неколку песни. Во еден момент стана...

  Невкусно прашање на Карлеуша: Дали твоето село е на планина? – Одговорот доминира

  Јелена Карлеуша дефинитивно „им падна“ во очите на кандидатите, но и на публиката во студиото на „Ѕвездите на Гранд“, откако широката народна маса имаше...

  Германските медиуми со извештај од лице место: Видео од несреќата на Шабан Шаулиќ

  Според медиумите, несреќата ја предизвикал пијан возач кој се забил во автомобилот во кој како совозач патувал пејачот. Несреќата се случила вчера утрото, додека...

  Една недела се туширал само со ладна вода, му се случиле 3 работи кои не можел да ги замисли

  Туширањето со ладна водна обично се смета за тортура, нешто што се практикува само во војска или затвор, сепак ладната вода има многу предност....

  Мажачка

  Доаѓа ќерката дома и бара благослов од татко и за да се омажи. Тато јас се заљубив многу, сакам да се мажам! Во кого...

  Голем човек, големо срце: Мбапе донираше за да не прекине потрагата и по пилотот Иботсон

  По две недели истрага, британските служби неодамна на дното од морето во Англискиот канал го пронајдоа срушениот авион со кој се превезуваше Емилијано Сала...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Симптоми на рак на желудник – Делуваат како надуеност но многу се опасни

  Желудникот е многу важен орган во нашето тело, а токму ракот на желудник е многу голем проблем кој може да заврши фатално. Постојат симптоми кои...

  Д-р Даниловски: Порадикалните предвидувања велат дека на есен ќе имаме нов бран, па потоа уште еден наредната есен

  Авторите на индиската студија, која Нобеловецот Лук Монтање ја има спомнувано, го поставиле својот пишан труд на еден сајт за нерецензирани трудови (bioRxiv preprint...

  Посетила напуштено село и ја фотогрфирала црквата, па забележала нешто морничаво- пред градбата се појавила црна сенка (ФОТО)

  Жена тврди дека снимила нешто вознемирувачко додека фотографирала напуштено шпанско село. Таа вели дека се гледала сенка на човек иако немало никој. Жена заедно со своето...
  error: Содржината е заклучена!