9.2 C
Skopje
четврток, април 2, 2020

ВИДЕО: Филипче со детали за 31-годишниот маж кој почина од коронавирусот

Откако министерот за здравство Венко Филипче, откри дека рано утрово на Инфективната клиника од коронавирусот починал пациент на 31-годишна возраст, следуваа повеќе новинарски прашања...
More

  ФИТНЕС

  Видео: Еве како за само 8 минути на ден да имате совршени стомачни

  Сте сонувале за совршен стомак? Тоа и не е толку тешко да го постигнете. Со овие едноставни вежби за кои треба да одвоите само 8 минути дневно од вашето време, ке ги постигнете резултатите од соништата!

  Еве како да направите 100 склекови во серија!

  Мора да признаете дури и доколку немате амбиции да станете некој професионален војник или специјалец, дека е навистина моќно да можете да направите 100 склекови во една серија…

  Што се случува со телото кога ќе престанете да вежбате?

  Летото е зад нас, бронзениот тен одамна е избледен, а телата ни се прекриени со потопла облека. Сè станува потивко и помирно, многумина веќе...

  Како наједноставно да ги намалите килограмите?

  Доколку ви се чини дека имате неколку килогрмаи вишок, истите можете да се обидете да ги намалите на следниве начини, без гладување. Испијте две чаши...

  Како да го избегнете јо-јо ефектот?

  Еден од најчестите проблеми со кои се соочуваат луѓето после диета е т.н. јо-јо ефект. Него го предизвикува враќањето на старите навики во исхраната,...

  Каде грешите ако вежбате, а не слабеете?

  Сигурно и вие постојано слушате и читате дека за да изгубите некој килограм мора да вежбате. Ако почнувате да го правите тоа, одите секој...

  Кое време од денот е најдобро за вежбање?

  Последното истражување спроведено од страна на експерти за метаболизам и професори по медицина во САД вклучува проучување на мускулните ткива кај глувците.

  Едноставни вежби за затегнување на градите (видео)

  Со помош на овие вежби ќе успеете да ги отстраните и затегнете испаканатите делови помеѓу градникот и пазувите. Не се тешки, ниту комплицирани, а најважно...

  ПРЕПОРАЧАНО

  „Како да сум голтнала стакло, а телото ми гореше“ – самохрана мајка ги опиша морничавите симптоми на коронавирусот

  Мајка на три деца се бори со коронавирусот, а во нејзината исповед опишала какви симптоми имала. Фотографката Менди Чарлтон (46) рекла дека “имала чувство како...

  Зошто во Италија масовно се шири смртта? Коронавирусот е само една од причините…

  Кога пред околу два и пол месеци од Кина почнаа да пристигнуваат информации и податоци за првите смртни случаи предизвикани од досега непознат коронавирус,...

  Медицинска сестра со денови била настината, па решила да се тестира: Починала дома, чекајќи ги резултатите

  Медициска сестра Наташа От (39) од Њу Орлеанс починала чекајќи резултати од тестот за коронавирусот. Првите симптоми ги почуствувала на 10 март. Имала благо покачена...
  error: Содржината е заклучена!