30 C
Skopje
среда, јули 15, 2020

Кина го регистрираше првиот случај на бубонска чума

Град во Монголија воведе контролни мерки по еден потврден случај на болеста што ја предизвика „црната смрт“ во средниот век. Потврдено е дека еден овчар...
More

  ФИТНЕС

  Видео: Еве како за само 8 минути на ден да имате совршени стомачни

  Сте сонувале за совршен стомак? Тоа и не е толку тешко да го постигнете. Со овие едноставни вежби за кои треба да одвоите само 8 минути дневно од вашето време, ке ги постигнете резултатите од соништата!

  Еве како да направите 100 склекови во серија!

  Мора да признаете дури и доколку немате амбиции да станете некој професионален војник или специјалец, дека е навистина моќно да можете да направите 100 склекови во една серија…

  Што се случува со телото кога ќе престанете да вежбате?

  Летото е зад нас, бронзениот тен одамна е избледен, а телата ни се прекриени со потопла облека. Сè станува потивко и помирно, многумина веќе...

  Како наједноставно да ги намалите килограмите?

  Доколку ви се чини дека имате неколку килогрмаи вишок, истите можете да се обидете да ги намалите на следниве начини, без гладување. Испијте две чаши...

  Како да го избегнете јо-јо ефектот?

  Еден од најчестите проблеми со кои се соочуваат луѓето после диета е т.н. јо-јо ефект. Него го предизвикува враќањето на старите навики во исхраната,...

  Каде грешите ако вежбате, а не слабеете?

  Сигурно и вие постојано слушате и читате дека за да изгубите некој килограм мора да вежбате. Ако почнувате да го правите тоа, одите секој...

  Кое време од денот е најдобро за вежбање?

  Последното истражување спроведено од страна на експерти за метаболизам и професори по медицина во САД вклучува проучување на мускулните ткива кај глувците.

  Едноставни вежби за затегнување на градите (видео)

  Со помош на овие вежби ќе успеете да ги отстраните и затегнете испаканатите делови помеѓу градникот и пазувите. Не се тешки, ниту комплицирани, а најважно...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Двајцата насилници кои претепаа девојка во Штип пуштени на слобода

  На двајцата насилници, кои во јануари брутално претепаа 22 годишна девојка и притоа го снимаа монструозниот чин, им заврши притворот и се отпуштени од...

  Кина го регистрираше првиот случај на бубонска чума

  Град во Монголија воведе контролни мерки по еден потврден случај на болеста што ја предизвика „црната смрт“ во средниот век. Потврдено е дека еден овчар...

  За нејзе е касно, нека не е за вас: Иако не треба сите го правиме ова!

  Студентка од Невада минала низ трауматично искуство откако се натпреварувала со своите пријатели во пиење на виски. Завршила во кома поради труење од алкохол,...