27 C
Skopje
вторник, август 11, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ФИТНЕС

  Разоткриваме 3 мита за вежбањето

  Секој кој спортува, треба да го знае ова...

  Ако не можете да ја направите оваа вежба со затворени очи, имате проблем! Пробајте веднаш

  Лесна, но и ефективна вежба што потекнува од Кина - јин ај Ди Ли, може да има позитивно влијание врз следните неколку децении од вашиот...

  Совршени стомачни со само 1 вежба (видео)

  Секој од нас по сите испробани режими и програми за вежбање, се прашува: Постои ли една вежба која сигурно без неуспех ќе ги обликува...

  ВИДЕО: ЕВЕ КАКО ЗА САМО 8 МИНУТИ НА ДЕН ДА ИМАТЕ СОВРШЕНИ СТОМАЧНИ vol.2

  Сте сонувале за совршен стомак? Тоа и не е толку тешко да го постигнете. Ако ги следевте упатствата од претходното видео за совршени стомачни, еве го продолжението од видеото.

  Иновативен начин на тренирање – Bodytec

  Само со 20 минути неделен тренинг може да се дојде до поздраво и поцврсто тело преку концептот Bodytec кој е базиран на едноставен персонален фитнес тренинг со помош на електро-мускулна стимулација (ЕМС). Bodytec е водечко светско ЕМС решение и пионер на ЕМС технологијата во Македонија.

  За почетници: Вежби за бицепс и трицепс (видео)

  Досега зборувавме за вежби за слабеење и обликување на телото, а денес решивме да ви презентираме малку поинакви вежби кои особено ги интересирааат младите мажи, кои сакаат да ги развијат и обликуваат мускулите.

  Оцетот ја зголемува мускулната маса и сила

  Речиси сите го негираат оцетот. И велат дека е убаво, воопшто да не го примате. Но, знаете ли дека ако се занимавате со спорт, тоа не е точно така.

  ПРЕПОРАЧАНО

  Добро отворете очи – вака ќе препознаете месо кое не смее да се јаде

  Бело воденикаво месо или големо бледо парче свинска кременадла, која не е прошарана со бела маснотија, е сигурен знак дека таквото месо во најмала...

  Раствара тромб и помага за проширени вени – Лек од две состојки

  Се препорачува за сите кои имаат проблеми со тромб или проширени вени, моќен е и делува брзо. Овој руски лек ќе ве спаси од проблемите,...

  Трик кој ѝ помогнал на домаќинка – мислела дека е се беспрекорно чисто, а потоа испливале наталожени нечистотии

  Сите го чистиме мијалникот и мислиме дека тука е крајот на нашата работа со него. Меѓутоа, иако детално сте го исчистиле и стеги исполирале...