9.2 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Нови 38 случаи на Ковид -19, тројца починати

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 38 нови лица позитивни на коронавирусот и 16 оздравени пациенти. Во овој период...
More

  ЛУКСУЗ

  Стокаратен дијамант продаден за 22,1 млн. долари

  Совршениот дијамант од 100 карати, најголемата ѕвезда на аукцијата одржана во вторникот во Њујорк, продаден е по цена од 22,1 милион долари, објавија од...

  Од `чудото од дрво` направени луксузни пенкала

  Швајцарската компанија за луксузни пенкала „Montblanc“, ќе продава мастилни пенкала изработени од `чудото од дрво` што го преживеа цунамито во Јапонија, пред четири години.

  ПРЕПОРАЧАНО

  Ова е пеколен поморски пат: Бродовите не можеле да го заобиколат, а ги чинел животите на 8.000 морнари

  Кога бев дете, мојот дедо Алфред Даунс често зборуваше за патувањето од 128 дена на кое тргнал во 1949-та година на комерцијалниот брод "Памир". Славниот...

  ВИДЕО: Пронашле дедо кој живее до Чернобил, останале запрепастени од неговиот изглед и години (ВИДЕО)

  Иван Шамианок (90) живее во близина на Чернобил, само на наколку километри од забранетата зона. Кога властите ги се обиделе да ги иселат од таму...

  Делува како да сте изморени но се симптоми за опасна болест – За ова итно на лекар

  Ракот на белите дробови за жал е болест која се распространува, а ова се најчестите симптоми за почетокот на опасната состојба. Се губат килограми нагло...
  error: Содржината е заклучена!