9.2 C
Skopje
понеделник, мај 25, 2020

Филипче: Не бев нападнат, туку граѓанинот бараше помош

Обезбедувањето на Министерството за здравство утринава викнало полиција зашто вознемирен граѓанин на скалите од зградата со повишен тон барал да се сретне со министерот...
More

  ЖИВОТ

  Ви се појавуваат модринки без причина – овие сигнали не смеете да ги игнорирате

  Случајно малку се удривте и веднаш ви излезе модринка? Во тој случај, припаѓате во групата на лица на кои им излегуваат модринки и на...

  Секој ден јадете сливи и ќе се ослободите од таблетите – лек е за многу болести

  За црните сливи се вели дека се вистински природни мултивитамини кои го штитат здравјето и го подобруваат варењето на храната. Ако сакате да ја...

  Симптоми на рак на желудник – Делуваат како надуеност но многу се опасни

  Желудникот е многу важен орган во нашето тело, а токму ракот на желудник е многу голем проблем кој може да заврши фатално. Постојат симптоми кои...

  Сурово но вистинито: Шест причини зошто мажите ја изневеруваат иако ја сакаат сопругата

  Прочитајте кои се најчестите причини кои мажите ги тераат да изневеруваат и покрај тоа што си ја сакаат сопругата. Бара пријателство Некои жени почнуваат константно да...

  Доколку од денеска почнете да јадете мед секој ден, за еден месец вашето тело ќе доживее огромни промени

  Медот е многу здрав и затоа би требало повеќе да го консумирате. Има антивоспалително, антибактериско и многу други лековити својства. Наместо да користите шеќер,...

  Нема да нѝ биде потребна вакцина против коронавирусот? Германските научници на праг на големо откритие

  Германските лекари постигнале голем успех во потрагата по лек за коронавирус – тие успеале да докажат постоење на антитела кои спречуваат продор на вирусот...

  Ослободете се од сите брадавици на телото со помош на само една состојка

  Брадавиците се израстоци на кожата кои понекогаш делуваат како мали балони кои висат. Покрај тоа што не изгледаат убаво, тие често се наоѓаат на...

  Вознемирувачки резултати од новото истражување: КОРОНА вирусот сепак може да опстане во воздухот и до два часа

  Се поставува прашањето - дали останува подеднакво инфективен. РНК на корона вирусот SARS-CoV-2 е пронајден ви две болници во Кина, а научниците не можат со сигурност...

  Осум чешниња лук и литар вода- за 7 дена телото ќе ви биде благодарно

  Научно е докажано дека лукот ги убива бактериите, го намалува крвниот притисок и  ги намалува липидите во крвта. Некои истражувања покажуваат и дека лукот може...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Симптоми на рак на желудник – Делуваат како надуеност но многу се опасни

  Желудникот е многу важен орган во нашето тело, а токму ракот на желудник е многу голем проблем кој може да заврши фатално. Постојат симптоми кои...

  Д-р Даниловски: Порадикалните предвидувања велат дека на есен ќе имаме нов бран, па потоа уште еден наредната есен

  Авторите на индиската студија, која Нобеловецот Лук Монтање ја има спомнувано, го поставиле својот пишан труд на еден сајт за нерецензирани трудови (bioRxiv preprint...

  Посетила напуштено село и ја фотогрфирала црквата, па забележала нешто морничаво- пред градбата се појавила црна сенка (ФОТО)

  Жена тврди дека снимила нешто вознемирувачко додека фотографирала напуштено шпанско село. Таа вели дека се гледала сенка на човек иако немало никој. Жена заедно со своето...
  error: Содржината е заклучена!