34 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

Македонскиот станува официјален јазик на Европската Унија

Во Предлог-преговарачката рамка за Северна Македонија што денеска ја усвои Европската комисија, одредницата што се користи за именување на јазикот е – македонски (Macedonian),...
More

  ЗДРАВЈЕ

  Српски доктор со шокантно откритие: Коронавирусот ги напаѓа тестисите кај младите луѓе!

  Многу млади луѓе имаат пневмонија, иако не беше така во март, април, мај, вирусот предизвикува тешка пневмонија и ги напаѓа помладите луѓе, како да...

  Кинеската вакцина против Корона вирусот е 100 % успешна – Сите 1120 лица кои ја примиле, развиле антитела !

  Кинеската компанија „Нешнл биотек груп“ објави дека првите резултати од тестирањето на потенцијална вакцина против коронавирус врз луѓето укажуваат на тоа дека би можела...

  „Сосетката ми откри дека секогаш носи ореви во чантата, но не за да ги јаде. Прво ѝ се смеев, но сега започнав и јас“

  Женската чанта е навистина чудесно тајно место, каде мажите ќе се согласат дека може да се најде буквално сè. Но, еве зошто би требало...

  Докторите го открија тоа што го интересира цел свет – колку време ќе ве штити руската вакцина против Ковид-19

  Вакцината против коронавирусот која што ја разви Министерството за одбрана на Русија и Научно-истражувачкиот центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеј“, ќе ги штити вакцинираните...

  9 знаци дека можеби сте биле заразени со коронавирус

  Со пристигнувањето на нови предупредувања околу ширењето на коронавирусот, сигурно се прашувате дали тоа што сте се чувствувале лошо во февруари, значи дека, всушност,...

  Направете го лесно: Напиток кој лекува чир на желудник, несоница, поправа вид и ја подобрува меморијата

  Млекото добиено од бадем е одлична алтернатива за кравјото млеко, бидејќи во својот состав не содржи холестерол, а се состои од 20% протеини. Ова млеко...

  2 златни рецепти од баба Ванѓа за дијабетес, висок крвен притисок и шеќер во крвта

  Баба Ванѓа е прочуена по нејзините точни предвидувања, но покрај ова, таа ја имала моќта да пронаоѓа лек за секоја болест, само со помошта...

  Со овој лесен домашен напиток може да ослабнете и до 5 кг за 1 месец

  Малите чиа семиња чиа се полни со хранливи материи, а имаат многу малку калории, а токму ова е нивната чудесна тајна, што ги прави...

  Зошто на оздравените од Ковид-19 им студи и кога е топло?

  Многу Руси кои целосно се опоравиле од инфекција со коронавирус, се жалат дека сè уште им студи, без оглед на временските услови. Ова го...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Го изневерувам сопругот веќе две години, но дури сега дознавам колкаво ѓубре бил тој!

  На социјалните мрежи наидовме на една ваква исповед која не’ насмеа, па одлучивме да ја споделиме со нашите Галамџии. Еве како гласи статусот од...

  По породувањето 4 месеци молев лекарот да ме прегледа: Кога им ја кажав оваа реченица во ординација, повикаа полиција

  Четири месци откако ја родила ќерката, отишла кај лекарот. Морала да го тргне товарот од гради, но не очекувала дека ситуацијата ќе заврши така...

  Жена си ја отвори душата: Мојот сопруг е херој, но јас сакам да умре!

  Јас го сакам својот сопруг и сакам да му дадат инекција за евтаназија, но законот не ми дозволува, вели Линдзи Брингз, која се нашла...