27 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ЗДРАВЈЕ

  За низок притисок помагаат течности, за висок медитеранска храна

  Со промената на временските услови и спарнината доаѓа до ширење на крвните садови што доведува до влошување на симптомите на нискиот крвен притисок. Т..

  Што не смеете да јадете за појадок

  Појадокот е многу важен оброк во денот, но има некои продукти што треба да ги избегнувате затоа што може да ви создадат проблеми со стомакот. Ова е ли..

  Пиела вода со мед и лимон година дена, секое утро: Она што и се случило, ги изненадило и докторите!

  Последниве години толку се зборува за консумацијата на млака вода со лимон, поради што една жена решила да ја испита ефикасноста на оваа напивка....

  Природна маска која ќе ги избрише годините од вашето лице (рецепт)

  Оваа чудотворна маска за лицето е во состојба за само неколку минути да ги избрише годините од лицето. Веќе по првото нанесување ќе почувствувате импресивен...

  Поради овој рецепт манекенките имаат совршен струк – се јаде само 3 дена и прави чуда

  Сакате да имате помал стомак и потенок струк, а во исто време да го исчистете телото од масни наслаги? Постои рецепт за оброк кој се...

  Ова неверојатно растение е 100 пати поефикасно од хемотерапија

  Чајот од глуварче (Млечна козица) делува на клетките на ракот, влијаејќи врз нив на таков начин што тие се распаѓаат во рок од 48...

  Најновите истражувања покажуваат дека кафето го продолжува животот

  Новите истражувања даваат дополнитени причини за пиење кафе, според кои, кафето го продолжува животот.  Според студијата, која опфаќа половина милион возрасни Британци, тие кои пијат...

  Оваа напивка го чисти црниот дроб и спречува срцеви заболувања

  Само една шолја чај дневно може да го намали ризикот од срцев удар...

  Најмоќната комбинација на состојки: Магданос и сода бикарбона за еден месец го намалуваат холестеролот

  Овој рецепт е направен за да помогне во намалувањето на нивото на холестерол и согорувањето на масти за многу кратко време. Дури и некои лекари...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Добро отворете очи – вака ќе препознаете месо кое не смее да се јаде

  Бело воденикаво месо или големо бледо парче свинска кременадла, која не е прошарана со бела маснотија, е сигурен знак дека таквото месо во најмала...

  Раствара тромб и помага за проширени вени – Лек од две состојки

  Се препорачува за сите кои имаат проблеми со тромб или проширени вени, моќен е и делува брзо. Овој руски лек ќе ве спаси од проблемите,...

  Трик кој ѝ помогнал на домаќинка – мислела дека е се беспрекорно чисто, а потоа испливале наталожени нечистотии

  Сите го чистиме мијалникот и мислиме дека тука е крајот на нашата работа со него. Меѓутоа, иако детално сте го исчистиле и стеги исполирале...