27 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ЗДРАВЈЕ

  3 знаци кои покажуваат дека нешто не е во ред со вашата менструација

  Тегобите кои ја придружуваат менструацијата со кои се бориме од месец во месец се  вообичаени за жените.  Меѓутоа, покрај вообичаените тешкотии можат да се јават...

  За само 7 дена ЦЕЛОСНО обновување на коски, тетиви, зглобови и отстранување на болки!

  Во оваа статија ви пренесуваме рецепт кој ќе ви помогне да ја ублажите болката, и да ги зајакнете коските...

  Најдобар лек за тироидна жлезда: Направете сами Ораховка

  Нашите претци го обожавале ликерот од зелени ореви. Тие добро знаеле дека тој е поделотворен од голем број други лекови. Оревите лекуваат најразлични заболувања, а...

  Шест килограми за десет дена – Нова диета со кисело млеко

  Киселото млеко ја нормализира работата на дигестивниот тракт, го зајакнува имунитетот, помага за исфрлање на токсините од организмот, ја подобрува размената на материи и...

  Напиток кој топи масти „како луд“

  Сакате да „ја дотерате својата линија“ но ниеден начин досега не се покажал како успешен? Откако ќе ви ги претставиме состојките за тоа како се...

  Јадевте лук на празен стомак?- еве што може да ви се случи

  Меѓутоа, што се случува кога јадете бел лук на празен стомак?

  Овој сок го пиела 6 дена на празен желудник – кога го видела својот стомак останала без зборови

  Постои решение за маснотиите околу стомакот. Многумина кои го пробале тврдат дека е ефикасен...

  Што се случува со вашето тело ако секој ден пиете пиво?

  Доколку сакате да пиете пиво, мноу е голема веројатноста да за време на летните денови го пиете секој ден. Но, дали сте запознаени со...

  Рани знаци: 10 симптоми кои укажуваат нa оштетен црн дроб

  Една од важните функции на црниот дроб е производство на жолчка која е неопходна...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Добро отворете очи – вака ќе препознаете месо кое не смее да се јаде

  Бело воденикаво месо или големо бледо парче свинска кременадла, која не е прошарана со бела маснотија, е сигурен знак дека таквото месо во најмала...

  Раствара тромб и помага за проширени вени – Лек од две состојки

  Се препорачува за сите кои имаат проблеми со тромб или проширени вени, моќен е и делува брзо. Овој руски лек ќе ве спаси од проблемите,...

  Трик кој ѝ помогнал на домаќинка – мислела дека е се беспрекорно чисто, а потоа испливале наталожени нечистотии

  Сите го чистиме мијалникот и мислиме дека тука е крајот на нашата работа со него. Меѓутоа, иако детално сте го исчистиле и стеги исполирале...