-1 C
Skopje
понеделник, јануари 18, 2021

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

    ВМРО-НП: Непотребно се создава паника дека училишниот предмет – историја ќе бил укинат

    Во поглед на најновите реформи во македонското образование, ВМРО-Народна партија смета дека непотребно се создава  атмосфера на паника дека училишниот предмет – историја ќе...

    Тага и неверување во семејство во Охрид: Почина 35-годишната Ивана која дотогаш немала никакви симптоми

    Се се случило само во два дена, без предходни симптоми Ивана пред два дена добива покачена температура, температурата и се смирува со помош на...

    НЕ СМЕАТ ДА СЕ ЗДЕБЕЛАТ – Невеста бара од нејзините деверуши да потпишат договор пред свадба!!!

    Подгответе се. Бидејќи има уште една хорор невестинска приказна која станува вирална, а оваа вклучува… договори. Поточно, желбата на една невеста да има свој број...

    Жените ширум светот ги сакаат нејзините облини – Ова се совети за фитнес на Ким Кардашијан

    Ким Кардашијан е вистински магионичар во „шоуто“, а целата империја ја изгради врз нејзината личност и реалноста што ги следи животите на членовите на...

    ЗДРАВЈЕ

    УБАВИНА

    ЉУБОВ И СЕКС

    ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

    Филипче: Се преговара и со приватните лаборатории да помогнат и тестот да чини 1800 денари

    Од утре на државно  ќе се прават дополнителни 350 тестови на коронавирус дневно. Се преговара и со приватните лаборатории да помогнат и тестот да...

    ВМРО-НП: Не можеме да ја разбереме контрадикторноста на претседателот на Комисијата за заразни болести, Д-р. Жарко Караџовски

    Бидејки не можеме да ја разбереме контрадикторноста на претседателот на Комисијата за заразни болести, Д-р. Жарко Караџовски кој од една страна се сомнева во...

    ВМРО-НП бара брзи тестови кои граѓаните сами ќе ги купуваат во аптека пo ниски цени

    Според наши потврдени информации, во некои од соседните земји веќе се продаваат брзи ПЦР тестови каде што луѓето можат самостојно да го купат во...

    ВМРО-НП изразува поддршка за храброста со која зборуваше г-динот Зоран Заев за македонската историја

    Во врска со вчерашнто интервју на г-динот Зоран Заев за бугарската информативна агенција БГНЕС кое воглавно беше пречекано со голем број критики од македонската...

    ВМРО-НП: Георгиевски оствари средба со бугарскиот државен врв

    Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, со потпретседателот на...

    Кружат теории на заговор за тажно момче, собрани се големи пари: „Измамени сте, богат е и има 18 години“

    Јарака Бејлс и претходно објавувала снимки од својот син, постигнувајќи барем одреден степен на популарност, а неколку пати се појавил и на австралиските телевизии. Кога...

    Љубчо Георгиевски: Ние сакаме зближување со Бугарија, Гоце Делчев не обединува

    И покрај длабоката држава во Македонија, ние сакаме зближување со Бугарија, Гоце Делчев нè обединува”,вели Љубчо Георгиевски во интервју за БГНЕС, дадено за време...

    Не е сјајно: Болниците ни се кнап, а повеќето внатре се на кислородна маска

    Инфективната клиника се пополни со пациенти заразени од коронавирус, па почнаа да се примаат пациенти и во монтажната болница, каде има уште педесетина слободни...

    Следната недела ќе има конкурс за 800 административци – 640 ќе бидат Албанци, пренесува Лајм

    После долга пауза, следната недела се очекува да биде објавен оглас за вработување на албанци во администрацијата, велат партиски извори од ДУИ. Конкурсот кој...

    Георгиевски: Бугарско вето ќе доведе до зголемување на антибугарското расположение во Македонија

    Евентуално вето од страна на Бугарија кон Македонија би било на штета на двете земји и ќе предизвика повторно создавање на антибугарско расположение во...

    ФОТО: Заборавете на норвешките радијатори, со овој шведски изум заштедете и стоплете ја куќата

    Ако ги послушате Швеѓаните, следните зими би можеле да плаќате значително помали сметки за струја. Имено, шведската компанија SolarTech која се занимава со продажба на...

    Д-р Беќаровски: Позитивниот ПЦР тест не мора да значи дека имате САРС-КоВ-2!

    Професорот на медицинскиот факултет доктор Нико Беќаровски, разоткрива неколку дилеми околу коронавирусот, кои може да бидат значајни за граѓаните особено во време кога пандемијата...