6 C
Skopje
недела, мај 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  Март им носи пари на овие 3 хороскопски знаци: Очекувајте среќа во кариерата и финансиите

  Три хороскопски знаци во март ќе имаат големи можности што се однесува до парите и работата и задолжително треба да ги искористат.

  Еве за кои три хороскопски знаци пристигаат убави вести:

  Близнаци – Веќе од 1 март Близнаците ќе добијат налет на креативност така што сите оние кои се занимаваат со работа во врска со естетика, уживање но и професии поврзани со децата, ќе имаат доста успех до 5 март. Од 6 до 18 март следат добри аспекти на полето на финасиите. Близнаците тогаш може да договорат некои тајни соработки или постигнат голем успех во се што е поврзано со вложување, кредити и се што е поврзано со финансиите.

  Исто така во овој период Близнаците ќе враќаат некакви долгови или ќе ги намират сите обврски кои досега ги одложувале. Овој период би требало да го искористите така што ќе бидете колку е можно повеќе дисциплинирани со парите, па дури и да започнете со некакви мерки на штедење. Околу 24март ќе се чувствувате многу подобро и ослободени од товар, па парите самите ќе ви доаѓаат. Најдобра заработка ќе биде од трговија и професии поврзани со комуникација и транспорт, но и преку онлајн работа.

  Лав – Веќе на почетокот на месецот повеќето Лавови ќе добијат ненадеен прилив на пари, но и можност за голема заработка преку ризични вложувања. Под влијание на полната месечина од вашето астролошко поле на договори и преговори веќе на почетокот на месецот ќе прифатите соработка која ќе ви ја понуди една Вага или Скорпија.

  Од 6 до 19 март следат одлични аспекти на полето на кариера и овие совршени аспекти би требало да ги искористите за да зајакнете некои работни темели, воспоставите одлична соработка со личностите од авторитет, но и да заработите повеќе пари од тоа што го сакате. Можно е дека ќе ви се јават некои нови идеи, па и можност за ширење на бизнисот во текот на тој период. Од 24 март финансиската ситуација ќе биде одлична за вас, особено на Лавовите на високи положби или на оние кои се занимаваат со луксуз или јавна работа.

  Јарец – Повеќето Јарци, месецот март го пречекуваат доста зафатени под влијание на полната месечина од нивното поле на кариерата. Оваа полна месечина може да донесе и напредување, но и некој вид на зголемување на плата и доста позитивен одговор со надредените доколку ги имате.

  По 5 март ќе имате зголемена креативност и одлични идеи кои може да ви донесат проширување на работата, особено на Јарците кои се занимаваат со професии поврзани со забава. Од 7 до 19 можни се важни за напредување во кариерата. Работите поврзани со недвижности, но и решавање на станбеното прашање исто така може да ги окупираат Јарците во текот намарт.

  Latest Posts

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  АКТУЕЛНО

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  НОВ ТРЕНД! Силиконски кукли кои изгледаат како вистински бебиња! Дишат и се движат! (ВИДЕО)

  Компанијата „Бебиклон“ прави многу верни копии на бебиња, а секоја од нивните кукли доаѓа со сертификат за автентичност и интегриран чип, така што клиентот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!