6 C
Skopje
четврток, мај 13, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  НЕ СМЕАТ ДА СЕ ЗДЕБЕЛАТ – Невеста бара од нејзините деверуши да потпишат договор пред свадба!!!

  Подгответе се. Бидејќи има уште една хорор невестинска приказна која станува вирална, а оваа вклучува… договори.

  Поточно, желбата на една невеста да има свој број на деверуши потпишува документ што ги предвидува условите за нејзината венчавка. Но, договорите не диктираат само што жените можат или не можат да сторат на денот на венчавката. Не. Тоа би го игнорирало фактот дека очигледно има многу работи на кои деверушите мора да се согласат пред венчавката.

  Приказната почнува вака: Прочитав многу хорор приказни за невести кои имаат проблеми со нивната невестинска забава и само сакам планирањето и денот на венчавка да минат без проблеми“, споделила анонимна жена со група на Фејсбук. Потоа споделила можни договори кои може да и послужат за нејзината венчавка. Таа изјавила дека потпишувањето на овој документ ќе ја спречи множноста нешто да тргне наопаку, и на тој начин сите работи ќе бидат организирани. На што навистина би се согласиле деверушите?

  Некои од одредбите како што следува биле:

  • Нема да качам 3 кг во периодот до свадбата.
  • Нема свесно / несвесно да забременам повеќе од 3 месеци пред венчавката.
  • Нема да направите некоја голема промена на косата без претходно да ме известите и да ми дадете примерок фотографија како би изгледала косата.
  • Нема да донесам несоодветен партнер на венчавката или приемот.
  • Ќе ги задржам косата и шминката свежи во секое време.- Нема да се обидам да ја надминам невестата на кој било начин.
  • Се согласувам да носам фустан по избор на невестата, без оглед на моите сопствени мислења за стилот или бојата.
  • На приемот нема да консумирам повеќе од 10 единици алкохол.

  Вториот договор предложен од анонимната идна невеста се чинел малку помалку…интензивен.

  Иако не е доволно да се каже дека бил поразумен од претходниот. Сепак, бил со попријателска нота од претходниот.

  Невестат понатаму напишала: „Што е најважно, известете ме ако ви биде непријатно со што и да било, во кое било време, во врска со кој било аспект од целата оваа зделка“, гласел договорот на крајот. Ако чувствувате дека барам премногу, ако се чувствувате како да не правите доволно, ако трошоците се проблем, воопшто, било што. Апсолутното последно нешто што сакам е да се чувствувате како да наметнувам некои работи или слично. Сè што навистина сакам е вашето пријателство и поддршка “.Што изгледа контрадикторно на се она што е наведено погоре во условите, ама како и да е.

  Објавата бргу станала вирална, а значителен број на корисници на Фејсбук коментирале. Неколкумина дури се сомневале дали договорите се навистина реални.Некои од коментарите биле:

  -Како воопшто има деверуши? Ова мора да е некоја шега, затоа што НИКОЈ со здрав УМ не би отишол на свадба знаејќи дека невестата е луда од самиот почеток, напишала една жена.

  -Искрено ако ми дадеш ваков договор, веројатно ќе ти кажам да одиш по ѓаволите и ќе ставам крај на нашето пријателство, додал друг.

  – Јас би рекол дека ова е врв на невестите, но повторно, кој знае што ќе донесе утре.

  Latest Posts

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  АКТУЕЛНО

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  НОВ ТРЕНД! Силиконски кукли кои изгледаат како вистински бебиња! Дишат и се движат! (ВИДЕО)

  Компанијата „Бебиклон“ прави многу верни копии на бебиња, а секоја од нивните кукли доаѓа со сертификат за автентичност и интегриран чип, така што клиентот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!