6 C
Skopje
недела, мај 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  Принцеза, Кралица и Царица: Жените родени во овие три хороскопски знаци се најдобрите сопруги

  Иако сите жени се добри, некои сепак се малку подобри дури и од оние најдобрите … Дознајте меѓу кои хороскопски знаци се кријат најдобрите жени за брак!

  Принцеза – Рак

  Кога еднаш ќе освоите жена која е родена во знакот на Рак, таа ќе ве сака безусловно и ќе биде подготвена да оди за вас или со вас до крајот на светот. Нејзините чувства се секогаш интензивни. Со неа ќе научите што значи покрај себе да имате вистинска жена.

  Таа е подготвена да направи се за нејзиниот избраник да биде најсреќниот човек на светот. Со оглед на тоа дека е склона на драматично доживување на се во животот, нема да имате потреба да одите во театар, затоа што загарантирано ќе имате често театар во својата куќа. Но тоа е мала цена која треба да ја платите за живот во оаза како онаа од “Илјада и една ноќ”. Покрај неа секогаш ќе живеете “како бубрег во лој” опкружени со највкусни јадења, удобност и внимателно уреден дом. По ваква сопруга, секој маж би трчал во прегратка и по напорниот ден на работа!

  Децата за жените Ракови се свето нешто и нивните потребни се секогаш пред сопствените. Тука на сцена настапувате вие, да ја замените или да и дозволите малку одмор и да и возвратите се она што го прави за вас. А се што очекува од вас е да ја мазите, пазите и да бидете искрени.

  Кралица – Лавица

  Лавицата е силна, храбра и жена со огромни способности. Оваа жена има неверојатни способности но и нејзе и потребен некој кој од време на време ќе и помогне да ја отвори теглата со кисели краставички.

  Таа бара маж еднаков на неа, па покрај неа никој нема да биде само обичен човек. Ќе ја обожавате, а никогаш нема да мора да прави нешто за да ја обожавате. И секогаш ќе се прашувате во што е тајната.

  Се што прави, го прави со целото свое тело и душа. Нема да сретнете жена која повеќе ќе ве сака. Дури и кога се лути, се лути најубаво што може. Но, кога бара нешто, тоа е заповед. Со неа конечно ќе дознаете што е несебична и вистинска љубов.

  Таа за своите деца се бори како вистинска Лавица.

  Секогаш ќе биде подготвена за одбрана. Тешко на оној кој ќе се обиде да им нанесе зло или нешто не убаво. Од вас само бара да ја обожавате, а што е тоа во однос на сето она што таа ви го овозможува.

  Царица – Јарец

  Пред оваа жена секој би паднал на коленa, па зошто не и вие? Силна е како црна земја, може да поднесе сè и да направи натчовечки напори да го направи она што го наумила, а нема да забележите ни капка пот на нејзиното тело. Она што на многу мажи би им скршило кичма, оваа дама ќе го поднесе ненаметливо и достоинствено, што самите ќе се прашате дали сте вие воопшто достојни за неа. Ако заклучите дека сте, бидете сигурни дека вашата љубов ќе гори постојано и топло.

  Одржувајте го пламенот на нејзината одговорност, должност и посветеност. Со неа секој ден ќе станувате се подобри и подобри. Ако сте успеале да привлечете ваква жена, верувајте дека вредите многу повеќе отколку што мислите. Таа не живее во фантазија, туку стои цврсто на земја и добро знае што од кого може да очекува.

  Како мајка ќе биде строга, но праведна. Таа израснува само победници и лидери. Сè што бара од вас е да покажете цврст карактер и истрајност.

  Извор: Македонијаденес

  Latest Posts

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  АКТУЕЛНО

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  НОВ ТРЕНД! Силиконски кукли кои изгледаат како вистински бебиња! Дишат и се движат! (ВИДЕО)

  Компанијата „Бебиклон“ прави многу верни копии на бебиња, а секоја од нивните кукли доаѓа со сертификат за автентичност и интегриран чип, така што клиентот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!