6 C
Skopje
недела, мај 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  Сакате пари, љубов и среќа – носете го ова во џеб и ке ви се смени животот

  Сигурно ви е познато дека секој човек има свој заштитен камен или парче накит, кој може да му послужи како амајлија и донесе среќа во љубовта како и бизнис успесите и парите.

  Ако на некое од овие полиња не ви оди баш најдобро, најдете го своето среќно парче накит и состојбата ќе се поправи.

  ОВЕН

  Овенот по сите хороскопски правила, го штитат: циркон, дијамант, злато и рубин. Во период кога одите на бизнис состанок вашите шанси за успех и среќа би можеле да ги зголемат и тиркиз, оникс, аквамарин и топаз. За љубовни состаноци исклучиво бирајте лапис лазули, бисер или сребрен накит. Би требало воглаво да носите нараквици од сребро.

  БИК

  Вие сакате накит, исто како Биковите влијаете „раскошно“ и без него. Смарагдот и жад вас најмногу ви одговараат. Другите може да ги уверите во она што го сакате доколку носите загасити тонови на црвен накит, иако понекогап грант, но и розенкварц може да го „одигра“ своето. Секогаш е време за убидливи обетки и големо копче во коса со многу штрас.

  БЛИЗНАЦИ

  Вашата младолика природа сакани нежни тонови накир. Топазот целосно ви одговара, но нема да биде лошо ако користите магична моќ на зеленкастиот тиркиз за тајни љубовни состаноци и оној со повеќе примеси на плави тонови за бизнис состаноци. Ќе бидете уверливи во наплата на долгови или во заведување со огрлица од корали.

  РАК

  Ви одговара сребрен накит и накит во плави тонови. Сепак, ако одите на работен состанок, златна нараквица ќе ви донесе повеќе успех, посебно комбинирана со слонови коски, или комбинација од бело и жолто злато. Ако планирате да заведете некој кој има врска со странство, ставете го било кое парче накит од малахит.

  ЛАВ

  Златен накит, дијаманти, рубини, тоа е ваш избор! Но планетите во одредени периоди во „одредуваат„ да ја зголемите својата интуиција со накит од бакар, сребро или платина. Детали од зелен турмалин и тиркиз или прстен со плав сафир, може да направи чудо, посебно во тајните љубовни авантури и посебно ако сте (непримерно на вашиот знак) во врска со Рак или Бик.

  ДЕВИЦА

  Малахитот и топазот вам сосема ви одговараат. Меѓутоа, кога Сатурн е во вашиот знак, прстенот со камен од црн оникс или со граната ќе ги привлече погледите на спротивниот пол. Жолтиот сафир или прстен со смарагд може да ја привлечат личноста која ви се допаѓа а која често патува, посебно на југ или југоисток од местото во кое живеете.

  ВАГА

  Розевкаст турмалин и александрит ви даваат енергија и потребен шарм, енергетски ве исполнуваат. Во моменталниот период секој накит со зеленкасти и розевкасти тонови ја зголемуваат вашата харизматичност. Ако одите на работен состанок ставете на себе прстен од црвен спинал или бакарна нараквица, а за вечерни излегувања привезок со тиркиз или жад. Може и имитација.

  ШКОРПИЈА

  Црн бисер, дури и со цркна чипкана тоалета, сјајно ви стои. Изгледате неодоливо со накит од платина, хематит или прстен од рубин. Во моментов планетите ви „наговестуваат“ дека треба да бидете нешто понежни во изборот на накит, и дека добро би дошла огрлица од сребро со прстен од аквамарин. Мажите би се осмелиле да ви пријдат.

  СТРЕЛЕЦ

  Смарагд и сафир-ваше омилено драгоцено камење, во овој период може слободно да биде заменето со накит од слонова коска. Соврешено би ви одговарала и имитацијата на овој накит, како и прстен од цитрин, посебно за работни разговори, и би ви донела среќа по прашање на парите. За љубовни средби (ако ги имате) задолжително понесете прстен со брилијати.

  Latest Posts

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  АКТУЕЛНО

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  НОВ ТРЕНД! Силиконски кукли кои изгледаат како вистински бебиња! Дишат и се движат! (ВИДЕО)

  Компанијата „Бебиклон“ прави многу верни копии на бебиња, а секоја од нивните кукли доаѓа со сертификат за автентичност и интегриран чип, така што клиентот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!