6 C
Skopje
недела, мај 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  Среќа е да си ВАГА – Најдобрите карактеристики на ВАГАТА

  Вагата постојано е во потрага по баланс, без разлика дали станува збор за односите во љубовната врска, со пријателите или изборот на боите на облека.

  Овој знак преферира да „носи“ розови очила, со кои нема да ги гледа негативните работи кои се случуваат околу него, со цел да го задржи оптимизмот. Се смета за еден од најљубезните знаци во зодијакот и експерт во социјализирањето со луѓе.

  Мрази да биде самa

  Вагите не сакаат да бидат сами. Тие сакаат да поминат што е можно повеќе време со луѓето кои им се блиски. Нормално дека понекогаш сакаат да се изолираат, но зошто да бидат сами кога можат да бидат опкружени со луѓето кои ги обожаваат?

  Тaa е неверојатно друштвена личност

  Вагите се познати по тоа што се многу друштвени и комуникативни. Тие никогаш нема да одбијат покана за забава, љубовен состанок или лабава дружба со најдобрите пријатели во домашна атмосфера. Машките Ваги се харизматични и знаат како да го искористат тоа во нивна полза.

  Може да држи лутина засекогаш

  Вагата не мора да избувне и да ви се изнавика за да знаете дека ви е лута. Ако повредите машка Вага, тој ќе ја држи лутината додека не им помине, а тоа може да трае навистина долго. Може да се обидете да му се извините, но ако не е расположен да ве слуша, воопшто нема да биде важно она што го велите.

  Ќе направи сѐ што е возможно за да одбегне конфронтација

  Вагите толку многу мразат конфликти што ќе направат сѐ што е возможно за да ги одбегнат. Соочувањето значи дека тие ќе мора да го симнат цврстиот оклоп што ги штити и да зборуваат за она што ги лути. За нив поедноставно е да ги остават работите онакви какви што се.

  Ретко избувнува

  Нема да сретнете Вага што лесно ќе изгуби нерви. Тие знаат понекогаш да бидат променливи и рамнодушни, но никогаш нема да се истурат на вас. Можеби тоа е така затоа што се плашат дека ќе изгубат пријател или едноставно тоа е дел од нивниот карактер. Но, подгответе се да бидете целосно игнорирани и заборавете на жестоките кариници.

  Секогаш е подготвенa за авантури во кревет

  Вагите постојано бараат нови начини за да го зачинат сексуалниот живот, што значи дека тие ќе пробуваат нови работи со саканата личност. Тоа може да подразбере необични секс пози или играчки и сѐ друго што ќе им падне на памет. Тие исто така сакаат кога жената доминира и жени кои сакаат да бидат потчинети. Бидете подготвени да ги пробате и двете улоги.

  Ги разгледува сите страни пред да донесе одлука

  Машката Вага е голем аналитичар кога станува збор за носење одлуки. Тој сака да ја согледа ситуацијата од сите можни агли пред да заклучи што би било најдобро да се направи, а тоа може да биде неверојатно напорно за некој што не размислува толку. Вагите се познати како едни од најнеодлучните хороскопски знаци. Понекогаш навистина знаат да претераат.

  Навистина ја цени добрата комуникација

  Со оглед на тоа што се еден од најкомуникативните знаци, машките Ваги најмногу ја ценат добрата комуникација. Тие претпочитаат да разговараат за проблемите без разлика дали се работи за партнер или пријател, наместо да се преправаат дека сѐ е во ред. Точно дека тие држат лутина, но само откако се обиделе да ги поправат работите.

  Сака добра авантура

  Вагите и авантурите одат заедно. Тие секогаш сакаат да пробуваат нови работи, така што ако сте во врска со машка Вага, подгответе се да излезете од вашата удобна зона. Нема да можат да ви одолеат доколку вие испланирате дневни авантури за двајцата.

  Сака да им угодува на луѓето

  Вагите сакаат сите да бидат среќни и да се согласуваат и ќе направат сѐ што е потребно за тоа да се случи. Звучи супер, нели? Понекогаш, но поголемиот дел од времето, тоа ја претвора Вагата во човек кој не може да им каже „не“ на луѓето. Тие не сакаат да ги ставаат туѓите потреби пред нивните, но тоа се случува и работите никогаш не излегуваат онака како што си замислиле.

  Latest Posts

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  АКТУЕЛНО

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  НОВ ТРЕНД! Силиконски кукли кои изгледаат како вистински бебиња! Дишат и се движат! (ВИДЕО)

  Компанијата „Бебиклон“ прави многу верни копии на бебиња, а секоја од нивните кукли доаѓа со сертификат за автентичност и интегриран чип, така што клиентот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!