6 C
Skopje
недела, мај 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  Хороскопот и љубомората – кој знак е болно љубоморен?

  Љубомората е речиси неизбежен дел од секоја врска, а кај некои таа е поизразена отколку кај останатите.

  Прочитајте какви се хороскопските знаци кога станува збор за љубомората.

  Овен

  Овните не поднесуваат лаги, прикривање на намера и лицемерие. Кога е љубоморен, Овенот најчесто има добра причина за тоа. Но, понекогаш може да стане жртва на неподнослива љубомора и поради недоверба и поради чувство на несигурност. Во такви ситуации е најдобро отворено да се разговара со партнерот и да не се бега од проблемите.

  Бик

  Тој мечтае за среќен свет, средено семејство и ред. Доколку наиде и на најмала причина за сомнеж, станува недоверлив, па истражува, а притоа понекогаш на партнерот му приредува љубоморни сцени. Сепак, тоа не мора да значи крај, иако многу ми е тешко на Бикот да има доверба во некој кој го изневерил.

  Близнаци

  Родените во овој знак не се склони кон сцени на љубомора, иако понекогаш ги прават без причина. Близнаците се свесни дека самите се склони кон „излети“ во љубовта, па претпоставуваат дека другите не се ништо помалку неверни. Токму тој сомнеж понекогаш ги тера да бараат докази за неверство и се многу несреќни доколку ги пронајдат.

  Рак

  Раковите како да не знаат за љубомора. Тие се, всушност, слепи од љубов. Во својата преданост кон партнерот не можат ни да замислат дека може некој да ги изневери. А кога сепак ќе пронајдат причина за љубомора, длабоко се потресени. Од такво сознание можат и да се разболат. Кога би научиле да забораваат, Раковите би биле многу среќни.

  Лав

  Лавовите се најчесто љубоморни поради повредена гордост, но и од страв да не не се сакани доволно, што воедно за нив значи дека партнерот не ги цени и почитува доволно. Кога Лавот ќе здиви, тогаш тоа е најмалку поради изгубена љубов, повеќе поради изгубена власт.

  Девица

  Девиците понекогаш воопшто не се однесуваат невино. Некој дури и уживаат додека провоцираат љубомора кај другите. Нивниот проблем е што и самите провоцираат со погледи и комплименти. Партнерот на Девиците , порано или покасно, ќе добие впечаток дека тој игра споредна улога, па станува или љубоморен или искомплексиран.

  Вага

  Таа го обожава партнерот. Притоа нема ни трага од љубомора. Но, ако тој се обиде да ја искористи нејзината толеранција, Вагата станува непресметлива, непредвидлива и опасна. Каде и да удри, остануваат само рушевини.

  Скорпија

  Скорпијата зрачи љубомора. Без разлика дали постои причина за тоа моментално, или таа постоела пред неколку месеци, па дури и години. Родените во овој знак се љубоморни на секој кој некогаш стоел во близина на нивниот партнер. Проблемот е со тоа што Скорпијата тешко покажува чувства, па дури и во случај на љубомора.

  Стрелец

  Тој ќе ја покажува на светот неговата среќа дури и кога во себе врие од љубомора. Никогаш нема да ја признае, а нема да постави ниту индискретни прашања, тоа е под неговото достоинство. Но, проблем е во тоа што тој ниту ќе го заборави неверството, ниту ќе го прости, иако тоа можеби не го покажува. Сепак, најдобро со Стрелецот е веднаш да се разреши и најмалиот повод за љубомора, за да не премине во нерешлив проблем.

  Јарец

  Јарците, обично, влечат со себе многу лоши искуства. Тие исто така не забораваат, ниту простуваат. За чудо, сепак љубомората кај нив е слабо изразена, па никогаш не ги истражуваат постапките на партнерот. Но, ако навистина се докаже неверство, Јарецот ќе ја затвори вратата, и тоа засекогаш.

  Водолија

  Љубомора, што е тоа?На Водолиите не им се познати маките кои другите знаци ги имаат со ова чувство. Тие не патат, а ако патат, настојуваат да го скријат тоа. Еднаш изневерени, тие не бараат причини, тие заминуваат и точка. Но, тоа не значи дека чувствата на Водолијата се стабилни.

  Риби

  Љубомората е вечен сопатник на Рибите. Често тоа е мачно и тешко чувство, кое може Рибите и партнерот да ги доведе до лудило. Припадниците на овој знак, всушност, најчесто премногу бараат и од љубовта и од партнерот. А кога нивните очекувања не бидат задоволени, Рибите се повлекуваат. Често се неспособни да простат и најмала грешка.

  Latest Posts

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Снашке, јас сум мајка на твојот сопруг, баба на твоите деца, па затоа треба да дигнеш кога ти вртам

  Видов многу совети за свекрви, во кои се зборува што смеат, а што не, само да не ја изнервира снаата. Јас се трудам. Но,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне...

  АКТУЕЛНО

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  НОВ ТРЕНД! Силиконски кукли кои изгледаат како вистински бебиња! Дишат и се движат! (ВИДЕО)

  Компанијата „Бебиклон“ прави многу верни копии на бебиња, а секоја од нивните кукли доаѓа со сертификат за автентичност и интегриран чип, така што клиентот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!