6 C
Skopje
недела, мај 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Актуелности

  Тинејџерка од Сараево киднапирала и злоставувала двајца мажи

  19 годишнас девојка е уапсена вчера во полициска акција под кодно име „Липа“во БиХ за, како што пишува Тузлански.ба, предизвикала сериозни телесни повреди, незаконско...

  Тие се познати глумци и имаат милиони а ги лажат децата дека се сиромашни – еве зошто

  Актерите Мила Кунис и Ештон Качер на своите сметки имаат над 170 милиони долари, но сепак решија децата да растат во уверување дека се...

  ФОТО: На оваа свадбена фотографија сите се избезумени – еве зошто

  Оваа фотка од свадба немало да биде ништо поразлична од другите, ако фотографот за влакно не побегнал од трагедија. Откако младенците се наместиле со кумовите,...

  После 19 години среќен брак открил дека сопругата крие страшна тајна – поради тоа завршил во лудница (ФОТО)

  Вистината е основа на секоја среќна врска или брак. Сепак, таа не му се насмевнала на Јан од Белгија, кој после 19 години открил...

  Мистеријата која и понатаму го шокира светот: Петгодишно девојче родило дете! Ова е нејзината трагична приказна

  Во 1933-та година, во селото Тикрапо во Андрима, во семејство каде родителите биле земјоделци, родена е Лина Медина. Нејзиниот живот во почетокот по ништо не...

  Најопосна река на свет: Изгледа како поток, но кој влегол жив не излегол (видео)

  Реката Ворф на британскиот Јокшир изгледа како од бајка, и гледајќи ја убавата шума околу неа и нејзиното користо кое наликува на извор нема...

  Глетка за плачење: Го оставиле детето дома само а кога се вратиле следело шок

  Петгодишно дете останало само дома, па на родителите им приредило шок. Кинески пар го оставил своето 5- годишно дете дома, а кога се вратиле...

  Владата даде негативно мислење за Годишниот извештај за важна тема во државата

  Владата даде негативно мислење за Годишниот извештај за работата на Комисијата за заштита од дискриминација (КЗД) за 2018 година. На владината седница се одлучуваше за...

  Каевски до младите: Нашите врсници од Европа се борат за места во Европскиот парламент

  Директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски ги повика младите во државата да го исполнат своето право на глас, воедно истакнувајќи и...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!