6 C
Skopje
недела, мај 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Актуелности

  Откриваме зошто жените се повеќе бараат развод

  Британскиот пејачка Адел и бизнисменот Сајмон Конецки се разведуваат после три години брак , а седум години беа во врска. Јавноста се прашува дали...

  Што се случува во студентскиот дом„Гоце Делчев“ во Скопје: “Навечер облекуваме црни танги, а машките…”

  Животот е здодевен без пријатели и забава, тоа е факт, но какви пријатели и кава забава? Е за тоа баш и ќе коментирам, без некого...

  Никако да се задржи, еве какво време не очекува деновиве

  Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од западен...

  Одлична ИНФОМАЦИЈА за сите кои се возат во ЈСП – еден ден превозот ќе биде бесплатен

  Користењето на автобусите на ЈСП кон Скопје и надвор од Скопје ќе биде бесплатно за сите граѓани кои со себе ќе имаат важечки документи...

  ФОТО: За неа летото започна – Лила се сонча во Струга

  Летото веќе започна за македонската водителка Лила Филиповска, која уште во април почна да се сонча во костим за капење. Лила овие Велигденски празници ги...

  Какви проблеми им предизвикува Фејсбук на денешните врски и бракови?

  Порано, нештата беа многу едноставни. Денес, една просечна двојка може долго да се расправа поради Фејсбук. Се чини како најголем дел од проблемите да...

  Велики Петок – најтешкиот ден во црковниот календар

  Строг пост и жалост. Во црквите не бијат кампани, верниците тагуваат за распнувањето на Исус Христос и го очекуваат неговото воскресение. Во преполните храмови со...

  Гужва на граничните премини кон Грција – Македонците ќе го освојуваат Солун

  Како резултат на продолжениот викенд поради прославата на велигденските празници, на граничниот премин „Богородица“ кон Грција има зголемена фреквентност. Според информациите од граничната полиција,...

  Драма на мост во Скопје: Жена сакала да скокне во Вардар, еве ги деталите од МВР

  Жена се обиде да скокне во водите на Вардар пред околу еден час во близина на Хром, дознава КУРИР. -Во 10 часот на железничкиот мост...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!