6 C
Skopje
недела, мај 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Актуелности

  ЕУРО 2016: Може ли некој да го собори рекордот на Кириченко?

  Поранешниот руски репрезентативец Димитри Кириченко (39) е стрелец на најбрзиот гол во историјата на европските првенства. Кириченко на ЕП во 2004 година во Португалија, на...

  ЕУРО 2016: Кашаи ќе го суди првиот меч

  Првиот натпревар на ЕУРО 2016 ќе го одиграат домаќинот Франција и Романија, покрај овие две селекции во А групата уште се наоѓаат Швајцарија и...

  ЕУРО 2016: Русија остана без Денисов

  Играчот од средниот ред на фудбалската репрезентација на Русија, Игор Денисов (32), поради повреда ќе го пропушти Европското првенство во Франција. Искусниот фудбалер на пријателскиот...

  Триумф на македонскиот филм „Три дена во септември“ во Берлин

  Македонскиот филм „Три дена во септември“, беше прогласен за најдобар филм, актерката Камка Тоциновски за најдобра актерка, а Даријан Пејовски за најдобар режисер на...

  ФОТО: Генијално и функционално! Нема да поверувате што направи ова семејство со еден куп стари палети

  Не е тајна дека дрвените палети можат да бидат претворени во стилски и функционален мебел ... Но ова семејство излегува еден чекор понапред со...

  Каиро и EgyptAir потврдија дека се најдени остатоци од авионот, сомневања за тероризам (видео)

  Грчките власти пронашле „материјал кој плута“ кој може да му припаѓа на авионот на воздухопловната компанија „EgyptAir“кој во четвртокот се урна во Средоземното Море,...

  Стара лисица, двојник на Раниери спиел со 26 жени

  Разни приказни, подвизи и анегдоти уште долго време ќе се прераскажуваат во Лестер, откако фудбалскиот клуб од овој град со 350 илјади жители, сензационало...

  АТП: Мари се врати на второто место

  Енди Мари се врати на втората позиција на АТП листата, откако во неделата ја освои титулата на Мастерс турнирот во Рим. Мари, во Рим, во...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!